Türkiye geneli yurt turunu sürdüren İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in 80’inci gezdiği il Burdur oldu.

Daha önce iki kez gezi programı Burdur olmasına rağmen, olumsuz hava şartları ve kar yağışı nedeniyle Burdur turu iptal olan İYİ Parti Lideri Akşener, sonunda Burdur’da vatandaşlarla buluştu.

Önceki gün akşamüstü saatlerinde şehrimize gelen, Çarşamba akşamı Grand Özeren Otel’de iş dünyası ve STK temsilcileriyle bir araya gelen Akşener, uzun bir süredir merakla beklenen esnaf ziyaretleri ve halk buluşmasını da gerçekleştirdi.

Yeşilova ilçesi, şehir merkezi, Bucak ilçesi ve Bucak Kocaaliler beldesi’nde çeşitli ziyaretler yapan Akşener, beklendiği gibi yoğun ilgi gördü.

Bilindiği gibi; İYİ Parti Batı Akdeniz bölgesinde Antalya, Burdur ve Isparta illerinde güçlü olan bir siyasi organizasyon. 2018 genel seçimlerinde oy yüzdesi bakımından Türkiye genelinde İYİ Parti en yüksek oyu Burdur’dan almış, birinci sıra milletvekili adayı Osman Kurt, son anda yurt dışı oyla- rının eklenmesiyle, vekillikten olmuştu.

İYİ Parti Burdur’un ardından oy yüzdesi anlamında en yüksek oyları Isparta ve Antal- ya’dan almıştı. 2018 Haziran genel seçimlerinden bu yana geçen 4 yıllık süre içerisinde İYİ Parti’nin daha da güçlendiği, Burdur ge- nelinde oylarını artırdığı, siyasi kulislerde en çok konuşulan, herkesin üzerinde mutabık olduğu yorumların, değerlendirmelerin başında geliyor.

Akşener’in dün gerçekleştirdiği Burdur turu, bu tahminleri doğrular nitelikte idi… İYİ Parti Lideri Akşener’e gösterilen ilgi, vatandaşlarla diyalogları, halkın Akşener’e yaklaşımı, toplumun bütün katmanlarından, her kesiminden katılımı İYİ Parti’nin Burdur’da güçlenmekte olduğunu bir bakıma teyit etmiş, doğrulamış oldu.