Sevim Örnek İlkokulu’nda 4.sınıfta öğrenim gören Talha Rüzgar Şenses’in 2-B sınıfı öğrencisi M.E.B. tarafından darp edildiği öne sürüldü.

Baba Eray Şenses, darp olayının ardından oğlunu hastaneye götürürken, hem okul yönetiminden hem de sınıf öğretmeninden şikayetçi oldu. İddiaya göre  3 Mayıs Cuma Günü  Batıkent’te ki, Sevim Örnek İlkokulunda 4. sınıftaki Talha Rüzgar Şenses, 2. Sınıf öğrencisi M.E.B. tarafından darp edildi.  Baba Eray Şenses, oğlunu hastaneye götürüp  başına dikiş atılan ve yüzünde yara izleri oluşan oğlu Rüzgar Şenses’in taburcu edilmesinin ardından okul yönetimi ve sınıf öğretmeni tarafından hem kendisine haber verilmediği hem de sağlık kuruluşuna götürülmediği gerekçesiyle şikayetçi oldu.

Baba Şenses gazetecilere yaptığı açıklamada ; “Aynı okuldaki kızım ve oğlum, kızımın sınıf arkadaşı tarafından akran zorbalığına maruz kalmıştır. Kızım psikolojik, oğlum da fiziksel şiddet görmüştür. Okul yönetimi olay gerçekleştikten sonra bize haber vermedi. Oğlumun yüzünün çeşitli yerlerinde ve başında yaralar var. Oğlumu hiçbir sağlık kuruluşuna götürmemişler. Yaralarını temizleyip oğlumu kısa bir süre sonra derse göndermişler. İki ders işlendikten sonra oğlumun sınıf öğretmeni S,Y., okul çıkışına yakın bir saatte eşimi arayarak, “M.E.B. tarafından yüzüne sınıf tahta kalemiyle boyandığını görünce şaşırmayın” demiş. Eşim daha sonra beni aradıktan sonra eve geldiğimde oğlumun yüzünün yaralar içinde olduğunu gördüm. Oğlumu  Isparta Şehir Hastanesi’ne götürdüm. Doktorlar başın dikiş attılar.  Bana haber verilmediğinden ve oğlumun hiçbir sağlık kuruluşuna götürülmedikleri için okul müdürü M.D. ve sınıf öğretmeni S.Y.’den şikayetçiyim” dedi.

Evsiz Adam Trafik Kazasında Hayatını Kaybetti! Evsiz Adam Trafik Kazasında Hayatını Kaybetti!

Öte yandan Baba Şenses, olayla ilgili adli sürecin de başladığını söyledi.

Editör: Hatice Kübra Savaş