ManşetÜniversite-MAKÜ“AKİF’e SAYGI YÜRÜYÜŞÜ”

1 sene ago

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi ile Doğal Afet Arama Kurtarma İlk Yardım Kulübü (DAKİK) işbirliği ile geleneksel halen gelen “Akif’e Saygı Yürüyüşü” gerçekleştirildi. MAKÜ’nün her yıl gerçekleştirdiği bir etkinlik olan ‘Akif’e Saygı Yürüyüşü’ bu yıl  Salda Gölü ve çevresinde 13 kilometrelik bir parkur ile tamamlandı.

MAKÜ’nün kuruluşundan bu yana her yıl bir kilometre artırılan parkur, bu yıl Salda Gölü’nün güneyinde yer alan Eşeler Dağı ormanlarından Salda Gölü’ne doğru 13 kilometre olarak planlandı.

DAKİK topluluğuna üye öğrencilerin katılım gösterdiği etkinlikte öğrenciler, hem doğa harikası Salda Gölü ve çevresini tanıma fırsatı buldu hem de Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u anmanın mutluluğunu bir arada yaşadılar.

DAKİK Akademik Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Murat Kuş, açıklamasında; “Uzun mesafe yürüyüşü, sadece fiziksel aktivite olmanın dışında sabretmeyi ve hedefe ulaşıncaya kadar vazgeçmemeyi de öğreten eşsiz bir spordur. Her yıl Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nin yaşı ile uyumlu bir parkur hazırlıyoruz. Akif’e Saygı Yürüyüşünün ilerleyen yıllarda Tüm Türkiye’nin tanıyacağı ve katılmak isteyeceği bir ulusal etkinlik haline geleceğini biliyoruz.2020 yılında 14 kilometrelik parkura tüm doğaseverleri de şimdiden davet ediyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Kodlama : SadeMedia Interactive