Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son tahminlere göre, Türkiye genelinde sıcaklıklar hızla artacak. Geçtiğimiz hafta yurdun büyük bir bölümünü etkisi altına alan sağanak yağışlar yerini güneşli ve sıcak havalara bırakıyor. Haziran ayı itibarıyla devam edecek olan bu sıcak hava dalgasının, önümüzdeki haftadan itibaren etkisini daha da artırması bekleniyor.

Birçok ilde sıcaklıkların 35 dereceyi aşacağı, bazı bölgelerde ise 40 dereceye kadar çıkacağı tahmin ediliyor. Özellikle İstanbul, Ankara, Marmara, İç Anadolu ve Batı Karadeniz bölgelerinde sıcaklıkların artışı hissedilecek. Ege ve Akdeniz bölgelerinde ise sıcaklıklar rekor seviyelere ulaşarak 40 dereceye yaklaşacak.

Gece Terlemesi 2111599

Meteoroloji yetkilileri, pazartesi, salı ve çarşamba günlerinde hava sıcaklıklarının en yüksek seviyelere ulaşacağını belirtti. Haziran ayı ortalaması birçok şehirde 27 derece civarındayken, önümüzdeki hafta bu sıcaklıklar 35-40 dereceye kadar yükselecek ve ortalamanın çok üzerinde seyredecek.

Dehşet Anları! Çamlıyayla'da Devrilen Minibüs Kazasında 11 Yaralı Dehşet Anları! Çamlıyayla'da Devrilen Minibüs Kazasında 11 Yaralı

Ancak, perşembe gününden itibaren sıcaklıkların mevsim normallerine dönmesi bekleniyor. Sıcak havanın etkili olacağı bu dönemde, vatandaşların güneşten korunmaları ve bol su tüketmeleri tavsiye ediliyor.

Kaynak: Haber Merkezi