EkonomiManşetAKDENİZ BÖLGESİ’NİN dinamikleri buluştu

2 sene ago

 

On Birinci Kalkınma Planı Akdeniz Bölgesi İstişare Toplantısı Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan’ın başkanlığında hafta sonu Mersin ilinde yapıldı. ‘Geleceği Birlikte İnşa Edelim’ temasıyla gerçekleşen toplantı, Akdeniz bölgesindeki dinamikleri buluşturdu.

Mersin vilayetinin ev sahipliğinde Akdeniz bölgesindeki 8 il’i kapsayan istişare toplantısına Burdur Valisi Şerif Yılmaz da katıldı. Antalya, Isparta, Adana, Mersin, Kahramanmaraş ve Osmaniye Valileri, Büyükşehir Belediye ve il Belediye Başkanları, bölgedeki Üniversite Rektörleri, Kalkınma Bakanlığı yetkilileri, Çukurova Kalkınma Ajansı, Doğu ve Batı Akdeniz Kalkınma Ajanslarının Genel Sekreterleri ile Oda, Borsa ve Birlik Başkanları katıldığı toplantıda, kalkınma planı hazırlıkları gözden geçirildi. Özel ihtisas komisyonlarında ve çalışma gruplarında yer alan 3 bin 500 katılımcı tarafından hazırlanan raporların Kalkınma Bakanlığına sunulduğunu kaydeden Bakan Elvan, yine tüm illerde ayrı ayrı düzenlenen toplantılarda kadınların, gençlerin ve sivil toplum kuruluşlarının önceliklerini aldıklarını belirtti.

Bakan Elvan konuşmasında ekonomik gelişmelere değinerek Türkiye’nin büyümeye devam edeceğini, gelişme ve kalkınma ivmesinin da artarak devam edeceğini vurguladı.

Kodlama : SadeMedia Interactive