CHP Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut, il merkezinde yerleşim yerleri içerisinde geçen tren yolunun ve istasyonun Organize Sanayinin alt tarağına taşınması konusunda çalışma başlatılması gerektiğini söyledi.

Burdur’da geçtiğimiz günlerde Menderes Mahallesinde sabah saatlerinde meydana gelen olayda demiryolu geçidinden yolun karşısına geçmek isteyen kadın yük trenin çarpması sonucu hayatını kaybetmişti. Yaşanan acı olay sonrasında kentte tren istasyonunun değiştirilmesi konusunda tartışmalar yeniden başladı.  

CHP Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut, daha öncede konuyla ilgili istasyon ve tren yolu hattının yerleşim yerlerinden geçmemesi gerektiğini ve OSB alt tarafına taşınması gerektiği konusunda ısrarcı olduklarını ifade etti.

Başkan Akbulut, “Geçtiğimiz günlerde çok acı bir olay yaşadık ve 33 yaşında genç bir anneyi tren kazasına kurban verdik. Ve akabinde olay yerinde bir açıklama yapmıştık, yetkililere çağrıda bulunmuştuk. Tren istasyonunu Organize Sanayinin altına da ki bölüme taşınmasını yetkililerden rica etmiştik. Yetkililer de açıklamamızın ardından orada yaptıkları incelemelerden sonra iki nokta da ayrı şekilde alt geçit yapmak üzere bir karar birliği oluştuğunu kamuoyu ile paylaştılar.
Biz, bunun ısrarla bunun doğru olmadığını düşünüyoruz. Biz ısrarla tren yolu ve istasyonun, Organize Sanayinin alt tarafına taşınarak Menderes Mahallesi, Hızır İlyas Mahallesi ve Bağlar Mahallesi ile şehir arasından geçen tren raylarının ortadan kalkmasını ve tren istasyonun Organize Sanayinin altına götürülmesini talep ediyoruz. İktidar yetkililerinden, iktidar milletvekillerinden bu konu ile alakalı ödeneği, ilgili bakanlıklardan çıkarılmasını talep ediyoruz” dedi.