ManşetSiyasetAK Parti’nin seçim beyannamesi (En büyük gücümüz, milletimizle olan bağ ve hizmetlerimiz)

2 sene ago

24 Haziran seçimleri öncesinde geri sayım başladı. Seçimin en iddialı partilerinden, 16 yıldır iktidarda olan Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) önceki gün 27. dönem Milletvekili aday tanıtım toplantısını gerçekleştirdi, seçim manifestosunun ardından seçim beyannamesini de kamuoyu ile paylaştı.

24 Mayıs 2018 Cumartesi günü Ankara Arena Salonunda düzenlenen programa AK Parti Burdur milletvekili adayları Bayram Özçelik, Yasin Uğur, Emine Aktaş, Ak Parti il başkanı Volkan Mengi, ilimizde AK Parti yöneticileri, Teşkilat mensupları katıldı.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recap Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı seçim beyannamesi 8 başlık ile 360 sayfadan oluşuyor. Beyannamede önümüzdeki dönem tamamlanması hedeflenen 146 proje bulunuyor.

AK Parti’nin 24 Haziran seçimleri için kullanacağı ana slogan “Vakit Türkiye vakti” oldu.

Beyannamenin 360 sayfalık kitap halinde dağıtılacağını ve tüm detayların orada yer alacağını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sizlerden bu perspektifi öncelikle çok iyi hazmetmenizi ve seçim çevrenizdeki vatandaşlarımıza çok iyi anlatmanızı istiyorum. AK Parti’nin en büyük gücü milletiyle olan bağı ve elbette bunun bir parçası olan ülkesine yaptığı hizmetlerdir. Hizmet siyasetinde bizimle yarışabilecek hiçbir parti yoktur. Varsın diğer adaylar, partiler, yalanla, iftirayla, kavgayla vakit geçirsin. Siz yaptıklarımızı, yapacaklarımızı milletimize anlatın.

Unutmayınız sizler aynı zamanda bir büyük medeniyet davasının temsilcisisiniz. Biz millet olarak bu topraklarda hep güzel başlangıçlar yaptık. İznik’te Selçuklu’yla, Söğüt’te Osmanlı’yla, Ankara’da cumhuriyetle güzel bir başlangıç yaptık. 1950’de çok partili hayata geçerek güzel bir demokrasi başlangıcı yaptık. 16 yıl önce AK Parti ile demokrasi ve kalkınma yolunda güzel bir başlangıç yaptık. 15 Temmuz’la milletimizle istiklalimize ve istikbalimize sahip çıkma konusunda güzel bir başlangıç yaptık. Şimdi de 24 Haziran’a yeni yönetim sistemimizle güzel bir başlangıç yapmaya hazırlanıyoruz. Rabbim yar ve yardımcımız olsun. ‘Güçlü Meclis, güçlü hükümet, güçlü Türkiye’ diyerek milletimizin takdirine sunduğumuz seçim beyannamemizin hayırlara vesile olmasını Rabbim’den temenni ediyorum. Vakit birlik, vakit Türkiye vaktidir. Erdem, irade ve cesaretle Türkiye şahlanacak.” şeklinde konuştu.

Kodlama : SadeMedia Interactive