ManşetSiyasetAK Parti’nin Burdur’da Aday Adayları şekilleniyor

5 sene ago

1 Kasım 2015’de yapılacak olan 26. dönem Milletvekilliği seçiminde seçim takvimi sürecinin işlemesiyle birlikte AK Parti’de aday adaylığı başvuruları da sürüyor. 3 Eylül 2015 Perşembe günü sona erecek olan başvurularda, ilimizdeki AK Parti Milletvekili aday adayları da belli olmaya başladı.

7 Haziran 2015 genel seçimi öncesinde AK Parti’de Burdur’dan 20 isim aday adaylığı başvurusunda bulunmuştu. Yeni seçim öncesinde bu kadar sayıda aday adaylığı başvurusu beklenmiyor. Aday adaylığı sayısının bu kez 8 ile 10 arasında olması bekleniyor.

Üç dönem kuralına takıldığı için önceki seçimde aday olamayan 22, 23 ve 24. dönem AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, erken seçimde vekilliğe talip olduğunu kamuoyuna açıklamıştı. 7 Haziran 2015 genel seçiminde Burdur birinci sıra adayı Reşat Petek’de geçtiğimiz hafta ilimizde düzenlediği basın toplantısında, vekillik için Burdur’dan başvurusunu yapacağını açıklamıştı. Nitekim, Petek önceki gün AK Parti Genel Merkezine aday adaylığı başvurusunu yaptı.Yine AK Parti’de ismi aday adaylığı için geçen isimlerden biri olan işadamı Mehmet Başaran’da önceki gün Ankara’da AK Parti Genel Merkezine aday adaylığı müracaatını yapan isimlerden biri oldu. AK Parti’nin daha önceki seçimde aday adaylarından Diş Hekimi Süleyman Faki’nin de 3 Eylül günü aday adaylığı başvurusunu yapması bekleniyor. ‘Bizimoğlan’ lakabıyla tanınan Veli Şakır’ın da aday adaylığı başvurusunu yaptığı öğrenildi.AK Parti eski il başkanlarından, 7 Haziran 2015 seçiminde de Burdur ikinci sıra adayı olan İbrahim Ekici’ de aday adaylarından biri, müracaatını yaptı.Üçüncü sıra adayı Yetiştiriciler Birliği Başkanı Kamil Özcan’ın ise son kararını Perşembe günü vermesi bekleniyor.

Kodlama : SadeMedia Interactive