ManşetSiyasetAK Parti’nin Burdur Belediye Başkanı Adayı DENİZ KURT; ilk açıklama: “Emaneti geri alacağız”

2 sene ago

2019 yılı Mart ayında yapılacak olan yerel seçimler öncesinde, partilerin aday belirleme süreci hız kazandı. Burdur’da uzun bir süredir büyük bir merakla beklenen AK Parti’nin 2019 mahalli seçimlerinde Burdur Belediye Başkanı Adayının kim olacağı? sorusu 23 Kasım 2018 Cuma günü cevabını buldu. AK Parti’nin Burdur Belediye Başkan Adayı Deniz Kurt oldu.

AK Parti’de işleyen aday adaylığı takviminde, büyük oranda illerde gösterilecek olan belediye başkan adayları belli oldu. Önceki günden bu yana medyaya sızdırılan aday isimlerinde büyük bir artış yaşandı. Cuma günü öğleden sonra da Burdur’da siyaset kulislerine, Burdur adayının netlik kazandığı, kesinleştiği haberleri düştü.

AK Parti Genel Merkezi’nin Burdur merkez dosyasını tamamladığı, gerekli kurulların çalışması, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da onayının ardından AK Parti’nin Burdur şehir merkezindeki yarışa Deniz Kurt ile girme kararı aldığı öğrenildi.

Şehrimizin genç iş adamlarından, Kurt Şirketler Grubu yönetim kurulu üyesi, BUSİAD Başkanı Deniz Kurt’un Burdur adaylığının, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kamuoyuna ilan edilmesi bekleniyor.

24 Kasım Cumartesi günü saat 14.00’de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen organizasyonda, içinde Burdur’un da olduğu kesinlik kazanan 40 il’deki belediye başkan adaylarını açıklayacak.

Mengi ve Kurt’tan ilk beyanatlar

AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi, 31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlerde adaylarının Deniz Kurt olduğunu bildirdi. Mengi, Deniz Kurt’a adaylığının tebliğ edildiğini kaydetti.

Ak Parti Belediye Başkan Adayı Deniz Kurt’da; “5 yıl önce verdiğimiz emaneti geri almak için var gücümüzle çalışacağız” dedi.

Kurt; “öğrenim hayatımızda, çalışmalarımızda edindiğimiz, bilgi ve tecrübelerimizle inşallah Belediye Başkanlığı seçiminde İl Başkanımız ve teşkilatlarımızla birlikte çalışarak tekrar emanetimizi geri alacağız. İnşallah Allah’ın izni ile biz bu emanetimizi alacağız ve Burdur’u Ak günlere geri getireceğiz” diye konuştu.

Kodlama : SadeMedia Interactive