GündemManşetAK PARTİLİLERDEN ACİL YOLUNA; siyah çelenkli protesto

2 sene ago

Burdur Belediyesi’nin şehir içi trafik düzenlemeleri kapsamında Köprübaşı mevkiinde uygulamaya koyduğu Acil Yolu, yeniden tartışma konusu oldu. Ak Parti İl Başkanlığı, Belediye Meclisi’nin Nisan ayı toplantısında görüşülen ve oy çokluğu ile reddedilen Acil Yolu düzenlemesi hakkında basın açıklaması düzenleyerek Barış heykeli önüne siyah çelenk koyarak protestolarını dile getirdi.

Acil yolunda bulunan esnafların Barış heykelinin kalkması ve Acil yolunun tekrar eski düzenine dönmesi için topladıkları imzalar ve talepleri Burdur Belediyesi Nisan ayı Meclis toplantısında Belediye Meclisine sunuldu. Önerinin Belediye Meclisinde reddedilmesi üzerine Perşembe günü Acil yolu esnafları ve Ak Parti Teşkilatı mensupları, Barış Heykeli önünde basın açıklaması düzenleyerek Belediye Meclisinin aldığı kararı protesto ettiler.

Basın açıklamasına Ak Parti İl Başkanı Volkan Mengi, Merkez İlçe Başkanı Murat Akbıyık, Kadın Kolları, Gençlik Kolları ve Acil Yolu esnafları katıldı.

Ak Parti İl Başkanı Volkan Mengi açıklamasında şunları söyledi:

“04 Nisan 2018 Çarşamba günü yapılan Burdur Belediyesi Meclis toplantısında AK Parti Meclis Üyeleri olarak Hastane acil yolundaki 76 esnafımızın imzalı şikâyet dilekçelerini Belediye Meclis Başkanlığına önerge vererek meclis gündeminde tartışılmasını istedik. Ancak CHP li Belediye Meclis üyeleri ve Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz tarafından Acil yolunun kapatılmasının tartışılması OYLAMADA RED edilmiştir. Başkan Ali Orkun Ercengiz daha önce Acil yolu esnafıyla düzenlediği kahvaltıda “vatandaşımızın istemediği, vatandaşımızın kabul etmediği hiçbir çalışmayı yapmayız” demiş ama esnafın mağduriyetini tamamen görmezden gelerek yolu kapalı tutmaya devam etmiştir. Her zaman sözde demokrasiden, burdur halkının ve esnafının yanında olmaktan bahseden CHP li Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz sırf siyah çelenk koyup dilekçe topladılar diye esnaflarımızı mahkemeye vermiştir. Eleştirilere gelemeyen, yaptığı hataları kabullenemeyen, Kendi esnafına dava açabilen ve vatandaşımızın kabul etmediği hiçbir çalışmayı yapmayız diyerek inatla esnafını kulak ardı eden Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’e sormazlar mı “bu ne perhiz bu ne lahana turşusu’’.

Ve diyoruzki;

YİNE SINIFTA KALDIN ALİ BAŞKAN

Bizler AK Parti Burdur Teşkilatı olarak 2019 seçimlerinde yolları kapatan değil açan belediye olacağımızın teminatını geçmişte açtığımız İbrahim Zeki Burdurlu, şu anki Acil yolu ve dönemimizde açtığımız birçok yolla gösterdik. Bu açtığımız yollar gibi 2019 yılında belediye seçimlerini alarak, yeni birçok kavşak ve yolları açarak Burdur’umuzun vizyonunu geliştirmeye devam edeceğiz. Kısacası birileri gibi ‘’önceliği şahsının yollarını açmak değil, Burdur Halkının yollarını açmak olacaktır.

Buradan Halkın sesine kulak vermeyen Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’i kınıyor Esnafımızın sesi olmak adına bu çelengi buraya bırakıyoruz.”

Kodlama : SadeMedia Interactive