ManşetSiyasetAK Parti’liler sahada ilçe gezilerine ağırlık veriyor

5 sene ago

İktidar partisi AK Parti Burdur’da 2015 genel seçim çalışmalarını hızlandırdı. Kurulduğundan bu yana Burdur’da her üç genel seçimin de birincisi olan, Burdur’dan TBMM’ye iki Milletvekili gönderen AK Parti, 2015’te bu başarısını tekrarlamak, daha yüksek oy oranları yakalamak istiyor.

2002 genel seçimlerinde ülke genelinde AK Parti % 34 oy’la tek başına iktidar olurken, Burdur’da oyların % 27’sini almıştı… 2007 genel seçimlerinde ise AK Parti ülke genelinde % 47’ye ulaşırken Burdur’da oylarını % 41’e yükseltmişti… 4 sene önceki 12 Haziran 2011 genel seçimlerinde ise; AK Parti’nin ülke geneli ile Burdur oyları arasındaki makas sıfırlanmış, AK Parti Burdur’da da % 50’yi görmüştü…

Seçim çalışmalarını sürdüren AK Parti’nin 25. dönem Burdur Milletvekili Adayları Reşat Petek, İbrahim Ekici, Kamil Özcan ile AK Parti’li yöneticiler Burdur’un her köşesine ulaşmayı hedefliyor. Bugünlerde ilçe gezilerinde saha çalışmalarına ağırlık veren AK Parti heyeti, geçtiğimiz günlerde Çavdır ilçesinde yoğun bir seçim çalışması gerçekleştirdi.

Çavdır ilçesinde; İl Başkanı Ömer Bütüner, Milletvekili Adayları ve Teşkilat mensupları pazar ve esnaf gezileri, taziye ziyaretleri, köy ziyaretleri yaptı. Kayacık, Küçükalan, Büyükalan ve İshak Köylerinde vatandaşlarla kahve toplantıları gerçekleştirildi.

AK Parti İl Başkanı Bütüner, halkın yaklaşımından son derece memnun olduklarını açıkladı.“Gezilerinde vatandaşlardan gördükleri büyük ilgi karşısında 3’te 3 hedeflerine adım adım yaklaştıklarını” belirten Bütüner  “Biz Burdur’un iktidar nimetlerinden yeteri kadar yararlanabilmesi ve iiimize bir de Bakan kazandırmak için 3’de 3’ü hedefledik ve vatandaşlarımızın bizlere ve Adaylarımıza gösterdiği ilgi ile bu hedefimize hızla yaklaştığımızı da görüyoruz. Allah utandırmasın, bunu da başaracağız” diyerek çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti.

AK Parti Burdur İl Teşkilatı ilçe gezileri kapsamında Gölhisar ve Tefenni’de, 30 Nisan Perşembe günü de Bucak’ta seçim çalışması yaparak, vatandaşlardan destek istedi.

 

 

 

 

Kodlama : SadeMedia Interactive