AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, il genelinde gerçekleştirilen sosyal yardımların rakamlarını paylaştı.

Burdur’da, kaymakamlıklara bağlı Sosyal Yardımlaşma Vakıfları ile Vefa Sosyal Destek Grupları tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik gerçekleştirilen yardım faaliyetine ilişkin AK Parti Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur açıklama da bulundular.
PANDEMİ SOSYAL YARDIMLARI
Burdur kent merkezi ve ilçelere yapılan sosyal yardım miktarlarını paylaşan Milletvekili Özçelik ve Uğur ,Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından koronavirüs salgını sebebiyle ihtiyaç sahibi vatandaşlara 1000 TL sosyal yardım desteği verdiğini ve FAZ 1-2-3 ödemelerinden Burdur halkının yararlandığını dile getirdi. FAZ1-FAZ2 ve FAZ3 olarak verilen pandemi sosyal yardımı kapsamında Burdur merkezde toplam 4294 KİŞİYE 4 MİLYON 294 TL, Burdur merkez hariç, 10 ilçede ise toplam 8923 KİŞİYE ise 8 MİLYON 923 TL YARDIM DAĞITILDI. Bu Yardımlarla Vatandaşlarımız İhtiyaçlarını Gidererek ESNAFLA ALIŞVERİŞ YAPIYORLAR.Pandemi sosyal yardımı kapsamında İL GENELİNDE TOPLAM 13.217 vatandaşa toplam 13 MİLYON 217 BİN TL destek dağıtıldı.
BİZ BİZE YETERİZ TÜRKİYEM
AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, BİZ BİZE YETERİZ KAMPANYASI kapsamında yapılan yardım miktarlarını açıkladı. Biz Bize Yeteriz Kampanyası 1-2 yardımları kapsamında Burdur merkezde toplam 1305 vatandaşa toplamda 1 MİLYON 305 BİN TL, 10 ilçede ise toplam 2.773 vatandaşa 2 MİLYON 773 BİN TL yardım dağıtıldığını açıkladılar. Bu Yardımlarla Vatandaşlar ESNAFLA ALIŞVERİŞ YAPARAK İhtiyaçlarını Giderdiler.Milletvekili Özçelik ve Uğur, diğer kuruluşların yardımları kapsamında Burdur kent merkezi ve ilçeler olmak üzere il genelinde toplam 65 vatandaşa, 650 bin TL yardım yapıldığını aktardı.
GIDA KOLİSİ VE NAKDİ YARDIMLAR
Milletvekili Özçelik ve Yasin Uğur, Gıda Kolisi Yardımı kapsamında il genelinde toplam 6 BİN 553 GIDA KOLİSİNİN ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldığını aktardı. AK Parti Milletvekilleri, gıda kolisi yardımlarından il genelinde faaliyet gösteren Berberler, Kıraathane Sahipleri,Ramazan Davulcularının faydalandırıldığını da belirttiler. Milletvekili Özçelik ve Uğur, 2019 yılında il genelinde 6 BİN 474 KİŞİYE, 57 BİN 297 TON YAKACAK yardımı yapıldığını kaydetti.
Öte yandan, Aşevi Projesi kapsamında il genelinde 46 vatandaşımıza sıcak yemek desteği verildiği, YAŞLI ve ENGELLİ Vatandaşların EVLERİNİN TEMİZLİĞİ PROJESİ kapsamında ise il genelinde toplam 205 vatandaşların evlerinin temizliğinin yapıldığı belirtildi.
“VATANDAŞIMIZI HİÇBİR ZAMAN YALNIZ BIRAKMADIK”
Pandemi dönemi başlangıcından bu yana AK Parti Hükümetinin ihtiyaç sahiplerinin yanında olmaya devam ettiklerini dile getiren AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, “AK Parti Hükümetleri dönemimiz boyunca Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımızın aracılığı ile ihtiyaç sahipleri vatandaşlarımızın yanında olmaya devam ediyoruz. Pandemi dönemi ve tüm dönemlerde ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızı yalnız bırakmadan devletin yardım elini uzatıyoruz. Pandemi Yardımları, Biz Bize Yeteriz Kampanyası yardımlarımızın yanı sıra Ramazan ve Kurban Bayramı yardımlarımız, Genel Sağlık Sigortası desteklerimizle vatandaşlarımız yüklerini hafifletiyoruz. Ayni ve nakdi yardımlarımızın yanında, engelli, engelli yakını, yaşlı aylıkları, eşi vefat etmiş kadınlarımıza yardım, muhtaç asker ailesi yardımı, mülteci ailelere yapılan sosyal uyum yardımı, şartlı eğitim yardımı, şartlı sağlık yardımı, elektrik tüketim desteği yardımı, gıda yardımı ve kıyafet yardımları Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımız aracılığıyla vatandaşlarımıza ulaştırılıyor. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına başvuran tüm vatandaşlarımız desteklerden yararlandırılıyor. Her zaman vatandaşımızın yanında olduk, olmaya devam edeceğiz. Devlet olarak milletimizi hiçbir zaman yalnız bırakmadık ve bırakmayacağız” açıklamasında bulundular.