ManşetSiyasetAK Parti’den ‘Susamlık’ tepkisi! “SUSAMLIK’IN BETONLAŞARAK YOK EDİLMESİNE İZİN VERİLMEMELİ!”

3 sene ago

Burdur Belediyesi’nin  gerçekleşen 6 Eylül 2017  Çarşamba günü  gerçekleşenEylül Meclis toplantısında, Susamlık’a Otel yapımı için Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’e verilen yetki, şehrimizde yerel gündemi belirlemeye, epey tartışmaya açık bir konu gibi gözüküyor.  Hatırlanacağı gibi; Susamlık bölgesi iki yıldır tartışılan konu başlıklarından biri… AK Parti’liler Belediye yönetiminin Susamlık Tesislerini zarar ettiği ve bu alana Otel yapılacağı gerekçesiyle kapatılmasına tepki göstererek birkaç kez Susamlık temalı çıkış yaparak, basın açıklamaları düzenlemişlerdi… Başkan Ercengiz de bu tepkilere bir anlam veremediklerini belirterek, bu alana bir Otel yatırımının ihtiyaç olduğunu, Burdur şehir merkezine böyle bir fiziki yatırım gerektiğini, turizmin gelişmesi için Susamlık bölgesine Otel yatırımına sıcak baktıklarını dile getirmişti…

Susamlık merkezli tartışmalar, siyasi polemikler, geçtiğimiz Çarşamba günü Meclis’te alınan yeni Susamlık kararıyla yeniden canlanacak gibi görünüyor. AK Parti Merkez İlçe Teşkilatı dün öğleden sonra yaptığı yazılı açıklamada; Meclis’te Susamlık’a Otel yapımı için başkan Ercengiz’e yetki verilmesini eleştirerek, bu karara tepkisini gösterdi.

AK Parti Merkez İlçe Teşkilatı 7 Eylül Perşembe günü öğleden sonra yaptığı yazılı açıklamada; Meclis’te Susamlık’a Otel yapımı için Başkan Ercengiz’e yetki verilmesini eleştirerek, bu karara tepkisini gösterdi.

“Belediye, Trafikten sonra sıra SUSAMLIĞI Yok etmekte! Susamlığın Betonlaşarak yok edilmesine izin verilmemeli!” başlığıyla kamuoyuna deklare edilen basın bildirisinde, Susamlık’ta betonlaşmaya izin verilmemesi için mücadele edileceği vurgulandı.

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Murat Akbıyık, Susamlık’ın Burdur’un güzel, en seçkin dinlence alanlarından biri olduğunu hatırlatarak, açıklamasında “Tüm Burdurluların geçmiş hatıralarında yer alan halk arasındaki ‘Su Deposu’ tabiri ile adlandırılan , gelen misafirlerimizin güzel Burdurumuzun yüksekten izleme imkanı olan ve Burdurumuz ile özleşmiş tek yüksek mesirelik alanı da Otel ile betonlaşmaya teslim ederek vatandaşımızdan mesirelik alan kopartılacaktır. Burdurumuzun otel ihtiyacı için, belediyemizin elinde daha müsait ve mevcut farklı bölgelerde araziler ile çözme imkanı varken neden vatandaşımızın 2015 yılına kadar uzun zamandır faydalandığı bu mesirelik ağaçlık bölgede otel yapmak istenmektedir? Otel için tahminen 300’e yakın ağaç kesilerek betonlaşmaya yol açmasını asla tasvip etmiyor Burdur Belediyesini daha uygun bir bölgede otel yapmaya çağrıda bulunuyor ve Burdur kamuoyunun da bu konuda hassasiyet göstererek kayıtsız kalmamasını istiyoruz” ifadelerine yer verdi.

AK Parti Merkez İlçe Teşkilatı adına yapılan Susamlık açıklaması şöyle:

“CHP döneminde planlanarak yapılan ve AK Parti döneminde restorasyonu yapılıp Burdurlularımızın düzenli bir şekilde faydalandığı fakat son iki yıldır özellikle atıl tutularak harabe şekline sokulan Susamlık Tepesi şimdide katledilmek üzere 49 yıllığına yap-işlet-devret modeli ile otel yapılması için Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Belediye Meclis’inden AK Parti Meclis üyelerinin itirazına rağmen CHP Meclis üyelerinin desteği ile 06 Eylül 2017 tarihinde yapılan Meclis toplantısında yetkiyi aldı.

Tüm Burdurluların geçmiş hatıralarında yer alan halk arasındaki ‘Su Deposu’ tabiri ile adlandırılan, gelen misafirlerimizin güzel Burdurumuzu yüksekten izleme imkanı olan ve Burdurumuz ile özleşmiş tek yüksek mesirelik alanı da Otel ile betonlaşmaya teslim ederek vatandaşımızdan mesirelik alan kopartılacaktır.

Burdurumuzun otel ihtiyacı için, belediyemizin elinde daha müsait ve mevcut farklı bölgelerde araziler ile çözme imkanı varken neden vatandaşımızın 2015 yılına kadar uzun zamandır faydalandığı bu mesirelik ağaçlık bölgede otel yapmak istenmektedir?

Otel için tahminen 300’e yakın ağaç kesilerek betonlaşmaya yol açmasını asla tasvip etmiyor ,Burdur Belediyesine daha uygun bir bölgede otel yapmaya çağrıda bulunuyor ve Burdur kamuoyunun da bu konuda hassasiyet göstererek kayıtsız kalmamasını istiyoruz. Burdur kamuoyuna saygıyla duyururuz…”

Kodlama : SadeMedia Interactive