GündemManşetAK Parti’den Susamlık çıkışı: “AH SUSAMLIK! NEYDİN, NE OLDUN?”

3 sene ago

AK Parti Burdur Merkez İlçe Başkanı Murat Akbıyık ve AK Parti Burdur Belediye Meclis Üyeleri yaptıkları ortak açıklamada; Susamlık Tesislerinin iki yıldır kapalı kalmasını, atıl halde olmasını eleştirdiler.

Bilindiği gibi; Susamlık bölgesi (halk arasındaki yaygın adı Su Deposu) Burdur merkezde kente hakim bir tepe, Burdur’un yukarıdan seyredilebildiği bir yer… 2003 yılında dönemin Belediye Başkanı Ahmet Nejdet İlgün’ün çalışmalarıyla yeniden canlandırılan Burdur’un gözde yerlerinden birine dönüştürülen Susamlık Tepesi ve tesislerinin iki yıldır Burdur Belediyesi yönetimi tarafından Otel yapılacağı gerekçesiyle atıl durumda olmasını eleştiren AK Parti’li 8 Meclis üyesi ve Merkez İlçe Başkanı Murat Akbıyık, “AH SUSAMLIK AH!   NEYDİN NE OLDUN? 2017’ye SUSAMLIKSIZ GİRİYORUZ” başlığıyla yaptıkları açıklamada; Susamlık Tesislerinin son durumunu, yayınladıkları fotoğraflarla dikkat çektiler.

Susamlık Tesislerinin ilgisizlik yüzünden, harap bir hale dönüştüğünün iddia edildiği, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in sıkça belirttiği sosyal belediyecilk anlayışına hiç uymadığının vurgulandığı açıklamada, “Bizler Burdur’umuzun ortak malı olan ve tüm halkımızın kullandığı alanda Burdur Belediyesi’nin Otel yapacağız diye 2 yıldır harabe durumda bekletilen, mesirelik alanımızın sahipsiz bırakılmasını istemiyoruz” denildi.

AK Parti Burdur Merkez İlçe Başkanı Murat Akbıyık ve Burdur belediye Meclis Üyeleri Birkan İş, Aysun Çetiner, Fatıma Küçükkaplan, Hüseyin Okan, Ali Uz, Ali Erdoğan, Mehmet Salih Levent ve Volkan Mengi imzasıyla yayınlanan açıklama şöyle:

“Burdur’umuzda 2003 yılından bu yana; halkımıza restoran, piknik alanı olarak hizmet veren ayrıca şehir merkezinin muhteşem manzarasını da gözler önüne seren Burdur’umuzun gözbebeği konumunda olan, yeni evlenecek çiftlerin kendileri arasında yarışırcasına düğün fotoğraflarına ait kareleri süsleyen, SUSAMLIK TESİSLERİ maalesef ki; Cumhuriyet Halk Partili Burdur Belediye Başkanımız Sayın Ecz.Ali Orkun Ercengiz’in kendi deyimleriyle ‘SOSYAL BELEDİYECİLİK ANLAYIŞI’ çerçevesinde son 2 yıldır kapalı ve harap bir halde bulunmaktadır.

SUSAMLIK TESİSLERİ’mizin eski ve son halini gösteren fotoğrafları bunları yansıtmaktadır. Geçmiş dönemlerde halkımızın Mesirelik bölümlerde çam ağaçlarının gölgesinde piknik alanı olarak kullandığı, ayrıca restoranıyla da aktivite, toplantı, organizasyon ve çeşitli kutlamaların yapıldığı SUSAMLIK TESİSLERİMİZ’in son 2 yıldır kapalı ve harap durumda bırakılmasının sorumlusu acaba kimdir?

Belediye Başkanımız Sayın Ecz. Ali Orkun ERCENGİZ tarafından bildirilen, SUSAMLIK TESİSLERİ’mizin olduğu ve Burdur halkımızın kullandığı oksijen deposu olan çam ağaçlarımızdan bazılarının da kesilerek, Burdur Belediyesi tarafından OTEL yapılacağı bilgisi verilmiştir. Bizler Burdur ‘umuzun ortak malı olan ve tüm halkımızın kullandığı alanda Burdur Belediyesi olarak OTEL yapacağız diye 2 yıldır harabe durumda bekletilen, mesirelik alanımızın sahipsiz bırakılmasını tüm Burdur halkımıza bildirir, 2017 yılının, Ülkemize, Milletimize ve saygıdeğer Burdur’lu hemşehrilerimize hayırlara vesile olmasını dileriz.”

Kodlama : SadeMedia Interactive