ManşetSiyasetAK Parti’den Burdur Milletvekili aday adayı olan Başaran: “BURDUR’A EN İYİ KATKIYI KOYMAK İÇİN ADAY ADAYIYIM”

5 sene ago

1 Kasım 2015 genel seçiminde AK Parti’den aday adaylığı başvurusunda bulunan işadamı Mehmet Başaran, siyasi birikim ve tecrübesini Meclis’te halka hizmet olarak sunmak istediğini vurguladı.

21 yıldır Burdur siyasetinin içinde yer alan isimlerden biri olan Başaran, Türkiye’nin zorlu bir sürecinde kritik bir önemi bulunan 1 Kasım 2015 erken genel seçiminde AK Parti’den aday adaylığı başvurusunda bulunduğunu hatırlatarak, “edindiğim tecrübeyi Burdur’a hizmet anlamında Vekil olarak halkımızla paylaşmak istiyorum. AK Parti’nin bu zorlu süreçten başarılı çıkması lazım. Bunun için de her yerden oyunu artırması gerek. Burdur’dan da en iyi katkıyı koymalıyız. Bu nedenlerle sorumluluk alıp, yetki istiyorum” ifadelerini kullandı.

Daha gelişmiş, büyümüş bir Burdur hayali olduğunu, bu idealini gerçekleştirmek, insanlara daha fazla aş, iş sağlama peşinde koşacağını belirten Başaran, “iş dünyasındaki birikimlerimizi siyaset yoluyla halka aktarmak istiyorum” dedi.

AK Parti’nin 13 yılda Türkiye’yi şahlandırdığını, büyük hizmetler yaptığını söyleyen işadamı Mehmet Başaran, “Son 13 yıldır ülkemizde ve Burdur’da büyük dönüşüm ve değişimlere imza atan AK Parti 2023 hedeflerimizi ve yeni Türkiye idealini gerçekleştirme yolunda 1 Kasım’da çok hayati bir seçime gidiyor. 1 Kasım 2015 tarihinde halkımızın önüne tekrar konacak olan sandığın tarihi bir önem ve anlamı var. Bütün olumsuzluklara ve engellemelere rağmen Türkiye olarak, son 13 yılda bir çok alanda AK Parti iktidarı ile önemli başarılara imza attık. Artık önümüzde yepyeni bir vizyon ve daha büyük hedeflerimiz var. Öyle inanıyorum ki ulaşmış olduğumuz mevcut seviyeyi daha da ileriye taşımanın yolu gücünü üretimden alan yeni bir Türkiye inşa etmekten geçiyor. Bu çerçevede AK Parti’nin 2023 Türkiye hedefini yakalamak için ülke insanının her bir ferdine önemli sorumluluklar düşüyor” dedi.

Erken seçimin Türkiye için önemli bir fırsat olduğunu vurgulayan işadamı Mehmet Başaran, 21 yıllık siyasi hayatında edindiği deneyimleri Burdurlularla paylaşmak istediğini söyledi. Başaran, “Burdur’umuzun daha iyi yerlere gelmesi bakımından 1 Kasım 2015 genel seçimleri bir fırsat. İşte bu yüzden; AK Parti Burdur Milletvekili Aday Adayı olarak karşınızdayım. Sizlerden biri olarak, memleketimin gelişmesi için, yaklaşık 21 yıldır siyasetin içerisindeyim. Sahip olduğum bu birikimleri edindiğim tecrübeleri milletvekili olarak sizlere aktarmak, güzel Burdur’umuza hizmet etmek istiyorum. Biliyorsunuz partimizin çok güzel bir sloganı var ‘Yeni Türkiye’ İşte biz bu istikametten güç alarak ‘Yeni Burdur’ hedefini ekliyoruz. ‘Yeni Burdur’u inşaa etmek için bu göreve talip oldum. Burdur’u bu yeni dönemde daha iyi yerlere getirme azim ve kararlılığı taşıyoruz. ‘Endüstriyel yatırımların arttığı, turizm sektörünün geliştiği, hizmet sektörünün büyüdüğü, modern tarım ve hayvancılığın yapıldığı, eğitim başarılarının daha da arttığı bir BURDUR hedefliyoruz…’ Yeni Burdur’da 13 yıldır ilimize yapılan hizmetler katlanarak sürecek” diye konuştu.

HERKESİN VEKİLİ, HER KESİMİN SESİ OLACAĞIZ

1 Kasım 2015 erken seçimlerinde Burdurlu hemşerilerinin desteğini isteyen Mehmet Başaran, “7 Haziran öncesinde aday adaylığı sürecimizde de ifade ettiğimiz üzere tüm Burdur’un sesi olacağız. Bu konuda da kıymetli hemşerilerimizin yoğun desteği ve teşviği tekrar aday adaylığımda büyük önem taşıyor. Çıkmış olduğum bu yolda bizim için millete hizmet etmenin makamı da mevkisi de yoktur. Aziz milletimiz bizi nerde görmek istiyorsa biz orada yüksünmeden ve büyüklenmeden hizmet etmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Kodlama : SadeMedia Interactive