GündemManşetSiyasetAK Parti’de yeni İl Başkanı Volkan Mengi

2 sene ago

Burdur’da siyasi kulislerde günlerdir büyük bir merakla beklenen AK Parti İl Başkanının kim olacağı? sorusu Pazartesi gece geç saatlerde cevabını buldu.

AK Parti’nin şehrimizdeki genç yüzlerinden iş adamı, Elektrik-Elektronik Mühendisi Volkan Mengi, AK Parti’nin Burdur’da 31 Aralık 2017 tarihinde yapılacak olan il kong- resinde başkanlığa aday göstereceği isim oldu.

AK Parti’nin Burdur’da ilçe kongrelerini tamamlamasının ardından bütün gözler il kongresine çevrilmişti… Yaklaşık 2 yıldır il başkanlığı görevini yürüten Süleyman Faki’nin ayrılma kararının ardından Burdur siyaseti yeni başkanın kim olacağına kilitlendi.

AK Parti Genel Merkezi, Teşkilat İşleri Başkanlığının Burdur’daki il başkanını belirleme çalışmaları önceki gün netlik kazandı. İşleyen süreç kapsamında beş isim Ankara’ya Genel Merkeze çağrıldı. Birkan İş, Volkan Mengi, Fatıma Küçükkaplan, Osman Erdem ve Mehmet Kaya ile yapılan görüşmelerden sonra, bu isimler ile ilgili nihai karar Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunuldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Parti Genel Merkez yöneticileri Volkan Mengi’nin il kongresinde tek aday olması kararı aldı. AK Parti Genel Başkan Yardımcılarından Teşkilat Başkanı Mustafa Ataş sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada, “Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan ile yapılan istişareler sonucunda Burdur İl Başkanlığı’na Volkan Mengi atanmıştır” bilgisini kamuoyu ile paylaştı.

Volkan Mengi görevlendirme yazısını Teşkilat Başkanı Mustafa Ataş’tan teslim aldı. 31 Aralık 2017 tarihinde il kongresine tek aday olarak girecek olan Mengi, il başkanlığına seçilerek yeni dönemde, 2019’da üç seçimin (yerel, genel, Cumhurbaşkanlığı seçimi) yapılacağı zorlu bir süreçte görev üstlenecek.

   Volkan Mengi özgeçmişi

1983 Burdur doğumlu. İlk, orta ve lise öğrenimini Burdur’da tamamladı. 2005 yılında İstanbul Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. 2009 yılında ise Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünü bitirdi. Evli ve iki çocuk babası olan Mengi, şehrimizde Mühendislik ve Müteahhitlik- İnşaat işleri ile uğraşmakta.

Süleyman Faki’in il başkanlığında oluşturulan yönetim kurulunda da yer alan, iş dünyasındaki sivil toplum kuruluşlarından ASKON’un Burdur Şubesi Başkanlığını da yürüten Volkan Mengi,  2014 yerel seçiminde de AK Parti listesinden Burdur Belediye Meclis Üyesi seçildi. Üç buçuk yıldır Belediye Meclis Üyeliği görevini sürdüren Mengi, grup başkanlığı ve grup sözcülüğü görevlerini üstlendi.

 

Kodlama : SadeMedia Interactive