ManşetSiyasetAK Parti’de ‘birlik’ mesajı (Burdur’da görev yapan il başkanları buluştu)

1 sene ago

Geçtiğimiz hafta sonu, yaklaşan 2019 Mart yerel seçimleri öncesinde kulislerde Burdur siyasetinin en çok konuştuğu, öne çıkan konu başlığı, AK Parti’de şimdiye kadar görev yapmış il başkanlarının biraraya gelmesi oldu. AK Parti’de yerel seçimler öncesinde il başkanlarının buluşması, birlik mesajlarını öne çıkardı.

Özellikle Burdur Belediye Başkanlığı yarışında büyük bir iddia taşıyan AK Parti Burdur İl Teşkilatı, seçim öncesinde yaşanan kırgınlıkları, iç çekişmeleri en aza indirmek, seçimde kenetlenmek için düğmeye bastı.

AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi, kurucu İl Baş- kanı beş dönemdir Milletvekili olan Bayram Özçelik’in de katıldığı toplantıda; eski İl Başkanları Süleyman Faki, Ömer Bütüner ve İbrahim Ekici ile toplantı gerçekleştirdi. Toplantıya AK Parti Merkez İlçe Başkanı Murat Akbıyık da katılırken, il dışında bulunan eski il başkanlarından Osman Karakaya toplantıya katılamadı.

İl Başkanı Mengi’nin düzenlediği, ‘istişare toplantısı’ olarak kamuoyuna sunulan toplantıda, geçmişte yaşanan sorunların bir kenara bırakılarak Burdur Belediyesi’ni yeni- den kazanma hedefi üzerine yoğunlaşma noktasında görüş, fikir birliğine varıldığı, seçim döneminde güçlerin birleştirilmesi noktasında da mutabakat sağlandığı, Burdur’un gelişmesi, arzulanan noktalara gelebilmesi için şehir merkezinde AK Parti’li bir Belediye’nin olması gerektiği kanaatinin de en öne çıkan konulardan biri olduğu öğrenildi.

Kodlama : SadeMedia Interactive