ManşetSiyasetAK Parti ve MHP yöneticilerinden Burdur merkez için ortak mesaj: “YENİKAPI RUHU, SAĞDUYUNUN BİRLİKTELİĞİ DEVAM EDECEK”

1 sene ago

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) ile Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Burdur şehir merkezinde yaptığı ittifak, iş birliği olgunlaşıyor.

Hatırlanacağı gibi; 24 Haziran 2018 genel seçimleri ve Cumhurbaşkanlığı seçiminde Cumhur İttifakı oluşumunda bir araya gelen iki parti, 2019 Mart yerel se- çimleri öncesinde de iş birliğini önce üç büyük şehir İstanbul, Ankara ve İzmir’de sürdürme kararı almış, daha sonra bu ittifakı 27 büyükşehir’e daha yayma kararı almıştı… 19 Şubat 2019 tarihinde listelerin YSK’ya bildirilmesinin öncesinde AK Parti ile MHP yerel seçimler için 30 büyükşehirde kurduğu ittifakı illere de genişleterek, iki partinin iş birliği yaptığı il sayısı 50’ye yükseldi.

İşte; Burdur şehir merkezi de son anda MHP’nin başkan adayını çekerek ittifak yaptığı iller arasına girdi. Yaklaşık iki haftadır merkezde AK Parti ve MHP yöneticileri birlikte seçim ve propaganda faaliyetlerini yürütüyor.

AK Parti ve MHP Teşkilatlarından oluşan Cumhur İttifakı kurmaylarının, AK Parti Burdur İl Başkanlığında bir araya geldiği açıklandı.

İki partinin yöneticileri de yaptıkları açıklamada, Burdur Belediye Başkanlığı yarışında, Burdur için, kentin geleceği için ittifak yaptıklarını hatırlatarak, 15 Temmuz darbe sonrası gelişen süreçte iki parti arasındaki yakınlaşmanın, dayanışmanın Burdur’da da tesis edildiğini belirttiler.

Yenikapı ruhuyla oluşan Cumhur İttifakı ruhunun 31 Mart seçimlerinde devam edeceğini dile getiren AK Parti ve MHP’nin Burdur’daki yöneticileri sağduyunun birlikteliği ile Cumhur İttifakı’nda güçlerini birleştirdiklerini vurguladılar.

Burdur Merkez İlçede oluşturulan Cumhur ittifakı kapsamında Cumhur İttifakı kurmayları, AK Parti Burdur İl Başkanlığında bir araya geldi.

AK Parti Burdur Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Bayram Özçelik, Cumhur İttifakı Burdur İl Belediye Başkan Adayı Deniz Kurt, AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi, MHP Burdur İl Başkanı Hikmet Ökte, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Okan, MHP Merkez İlçe Başkanı Salih Özparlak, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Hasan Yağcı, Ülkü Ocakları Başkanı Ayhan Mete AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Ekinci ve MHP İl Kadın Kolları Başkanı Aysel Karagöz katılımlarıyla gerçekleşen programda, 31 Mart seçimleriyle ilgili fikir alışverişinde bulunuldu.

Yenikapı ruhuyla oluşan Cumhur İttifakı ruhunu 31 Mart seçimlerinde devam edeceğini dile getiren AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik “ Genel Merkezlerimizin çalışmaları sonrası Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin bir araya gelerek Cumhur İttifakının genişletilmesi kapsamında İlimiz Merkez İlçenin de bulunmasıyla birlikte teşkilatlarımız bir çalışma gerçekleştirdi. Cumhur İttifakı kapsamında İl Merkezimizde Milliyetçi Hareket Partisi ortaklaşa bir çalışma gerçekleştireceğiz. Cumhur İttifakı Adayımız Deniz Kurt’un projelerini hep birlikte Burdurlu hemşerilerimize aktaracağız.” açıklamasında bulundu.

Sağduyunun birlikteliği ile Cumhur İttifakı’nda güçlerini birleştirdiklerini ifade eden AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi “ İl Merkezimizde Cumhur İttifakının yapılacağını bildirilmesinden sonra Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanımız Hikmet Ökte ve MHP Teşkilatlarımızla bir çalışma gerçekleştirerek Belediye Meclisi listemizi hazırladık. Güçlü Başkan, Güçlü Meclis Sloganı ile seçim çalışmalarımızı bir arada sürdüreceğiz.

15 Temmuz’dan sonra Milletimizin birliği ve bekası için bir araya gelerek Yenikapı ruhuyla oluşan Cumhur İttifakı ruhunu hep birlikte sürdürerek, Cumhur İttifakı Adayımız Deniz Kurt çalışmalarında yanında olacağız. Bizim tek amacımız Burdur’umuzun hak ettiği hizmetleri almasıdır.” şeklinde açıklamada bulundu.

Milliyetçi Hareket Partisi Burdur İl Başkanı Hikmet Ökte yaptığı açıklamada “Genel Merkezlerimizin yapmış olduğu çalışmalar sonucunda her 2 liderimiz oturup anlaşmasıyla ittifaka Burdur ilimizde 30 ilin arasına eklenmiş ve bu doğrultuda AK Parti Burdur İl Başkanımız Volkan Mengi ile birlikte bir çalışma gerçekleştirerek, Cumhur İttifakı Belediye Meclisini oluşturduk. Burdur Merkez İlçemizde, AK Parti ile birlikte Cumhur İttifakı Adayımızın yanında olacağız. Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilatlarımızla birlikte Cumhur İttifakı Adayımız De- niz Kurt’un Burdur Belediye Başkanı seçilmesi için çalışmalar gerçekleştireceğiz.” dedi.

Kodlama : SadeMedia Interactive