ManşetSiyasetAK Parti Teşkilatlarında; TEMAYÜL HEYECANI

2 sene ago

2019 yılı Mart ayı sonunda yapılacak olan yerel seçimler öncesinde, seçim heyecanı artarken, partilerde belediye başkanlığı için aday adaylığı yarışı da hız kazandı.

Yerel seçimlerin en iddialı, favori partisi, iktidar partisi AK Parti’de geçtiğimiz hafta sonu ülke genelinde Teşkilatlarda temayül yoklaması heyecanı yaşandı. AK Parti Genel Merkezi il ve ilçeler ile beldelerde belediye başkan adaylıklarında Teşkilat mensuplarının nabzını tuttu. Teşkilatların eğilimini belirlemek için yapılan temayül (eğilim) yoklamasının şimdiye kadarki yapılanlardan farkı ise, elektronik oylama şeklinde olması oldu.

Burdur’da da başta şehir merkezi olmak üzere 10 ilçe ve beldelerde 2019 yerel seçimleri öncesinde aday adaylığı başvurusunda bulunan isimler arasında elektronik temayül yoklaması yapıldı.

Burdur Belediyesi Konferans ve Sergi Salonu’nda Burdur merkez ve 10 ilçesi ile 4 beldesinin Belediye Başkan Aday Adayları için, yaklaşık 1000 delege Türkiye’de ilk kez uygulanan elektronik temayül yöntemiyle oy kullandı.

Ak Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi gazetecilere yaptığı değerlendirmede; “16 Kasım 2018 Cuma günü gece yarısı aday adayı başvurularımız tamamlandı. Teşkilatımızın Ana Kademe, Gençlik Kolları, Kadın kolları, İlçe Yönetimleri, İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi üyelerimiz oy kullanıyor. Türkiye’de ilk defa elektronik temayül yapılıyor. Halkımıza, Burdurumuza ve Türkiyemize hayırlara vesile olsun” dedi.

Temayülde delegeler Burdur merkez ve ilçelerinde toplamda 58 aday adayı için oy kullandı

Temayül oylamasının aday belirlenmesindeki kriterlerden birisi olduğunu söyleyen il başkanı Mengi; “anketler, temayül, il başkanlarının görüşleri, Milletvekillerinin görüşleri, Genel Merkezimizin raporu birer kriter. Cumhurbaşkanımız hepsini değerlendirip hem ilçe hem merkez Belediye Başkan adaylarımızı açıkalyacak” dedi.

Temayülde gözlemci olarak bulunan eski Milli Futbolcu ve Ak parti İzmir Milletvekili Alpay Özalan’a partililer yoğun ilgi gösterdi. Partililer Özalanla fotoğraf çektirme yarışına girdi. Burdur’daki Teşkilat Temayül Yoklamasını AK Parti Genel Merkezi adına Şanlıurfa Milletvekili Halil Özcan yönetti. Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven de görev yapan diğer Milletvekili oldu.

Kodlama : SadeMedia Interactive