AK Parti Burdur Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Okan, “Hayvan Pazarı altında şehrimizin ihtiyacını karşılayacak galericiler sitesi ve toptancı halleri usulüne uygun 18 uygulaması yapılmadığı için Isparta 2. İdare Mahkemesine başvuran bazı hak sahiplerince uygulama durdurulmuştur.” dedi.

AK Parti Burdur Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Okan, yaptığı yazılı basın açıklaması ile galericiler sitesi ve toptancı hallerinin usulüne uygun 18 uygulaması yapılmadığı için durdurulduğunu açıkladı.

AK Parti Burdur Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Okan açıklamasında şunları söyledi:

“7 Ekim 2020 tarihinde Burdur Belediye meclisine gelen hayvan pazarı altındaki alanda Galericiler Sitesi yapımı için Burdur Belediye meclisinde oy birliği ile geçerek imar planı değişikliği yapılmıştı. İmar planının uygulanabilir hale gelebilmesi için yapılan 18 uygulaması düzgün yapılmadığı için o alanda belediye ile beraber hak sahibi bulunan vatandaşlarımızın itirazlarını göz ardı ederek maalesef CHP’li Burdur Belediyesi tarafından yapılan usulsüz 18 uygulaması Isparta 2. idare mahkemesince durdurulmuştur. Şehrimizin gelişmesi ve büyümesi için imarlı alanların uygulama safhasına geçilmesi gerekmektedir. Bunu da yapılabilmesi için imar kanununun 18. Maddesine göre yapılması gerekmektedir. Fakat 18. Madde uygulaması vatandaşımızın haklı itirazlarına göre yapılmalı ve bir mağduriyete ya da şahsa özel kişilerin rantına dönüşmemelidir. Maalesef Hayvan Pazarı altında şehrimizin ihtiyacını karşılayacak galericiler sitesi ve toptancı halleri usulüne uygun 18 uygulaması yapılmadığı için Isparta 2. İdare Mahkemesine başvuran bazı hak sahiplerince uygulama durdurulmuştur. Görüldüğü üzere CHP’li Burdur Belediye yönetimi maalesef 2018 yılından bugüne 18 Uygulamalarında sürekli vatandaşı mağdur etmiş ve birçok işlem mahkemelerce durdurulmuştur.

“CHP’li BURDUR BELEDİYESİ KANUNA GÖRE HAREKET ETMELİ”

CHP’li Burdur Belediye Yönetimine çağrıda bulunuyor 18 uygulamasında kanunlara göre vatandaşımızın haklarını gasp etmeden korumacı bir anlayışla hizmet etmesini bekliyoruz.

“BİR AN ÖNCE GALERİCİLER SİTESİ YAPILMALI!”

CHP’li Burdur Belediye yönetimi meclisten geçen galericiler sitesi imarını bir an önce uygulanabilir hale getirip esnafımıza bu alanı kazandırarak yapmalıdır. Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarız.”