AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi, yaptığı açıklamada; iş başındaki AK Parti iktidarının koronavirüs tedbirleri kapsamında Belediyeler için de önemli kararlar aldığını duyurdu.
Mengi, Cumhurbaşkanlığı kararıyla; İl Özel İdareleri ve Belediyelerin borçlarına karşılık paylarından yapılan kesinti oranlarının Nisan, Mayıs ve Haziran ayları için sıfır uygulanarak ek kaynak oluşturulduğunu açıkladı.
Mengi’nin açıklaması şöyle:

“Cumhur Reis’den Korona Virüs mücadelesi için Belediyelere Ek Kaynak”

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün (28.03.2020) resmî gazetede yayınlanan 2323 sayılı kararı ile İl Özel idaremiz, Burdur Belediyemiz, Bucak Belediyemiz, Gölhisar Belediyemiz ve diğer 12 belediyelerimizin hepsi için Borçlarına karşılık Genel bütçe vergi gelirleri tahsilat toplamı üzerinden ayrılacak paylarından yapılacak kesinti oranlarını Nisan, Mayıs ve Haziran ayları için sıfır uygulanarak ek kaynak oluşturulmuştur.

Zor zamanda Cumhurbaşkanımız Belediyelerimize ek kaynak vermesi ve Korona Virüs ile mücadelede destek olması Burdur’umuz için çok önemlidir. Cumhurbaşkanımıza ve Hükümetimize çok teşekkür ediyoruz.

“Birlik ve Beraberlik içinde Atlatacağız”

İnşallah sağlıklı güzel günlere Valiliğimizin öncülüğünde Bütün Burdur’umuz birlik ve beraberlik içinde büyük mücadele ile gerekli uyarılara uyarak ulaşacağız ve eski günler de olduğu gibi sokaklarımızda ve caddelerimizde buluşacağız.

Vatandaşlarımızdan tek ricamız hastalığın yayılma sürecini kırmak için genel ikazlara harfiyen uymalıdır. Böylelikle en kısa sürede normal hayatımıza dönebiliriz.
Bunun için ”EVDE KAL BURDUR” diyorum.

Volkan Mengi
AK Parti Burdur İl Başkanı