AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi, “Bizler Burdur Belediyemizden; çeşmelerimizden su akmasını istiyoruz, %50 Kaçağın önlenmesi için AK Parti döneminde başlayan alt yapı çalışmalarına kaldığı yerden devam edilmesini istiyoruz, Kanserojenli asbestli boruların değiştirilmesini istiyoruz, Günü kurtarma adına pansuman tedavisi değil çalışma istiyoruz, Bizler Burdur adına, yeni yapılacak asfalt çalışmalarından sonra sokak ve caddelerimizin yamalı bohçaya dönmesini istemiyoruz. Bizimde tam anlatmak istediğimiz paylaştığımız bu fotoğraftır.” dedi.

AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi yazılı basın açıklaması yaptı.

İl Başkanı Mengi açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

BİZİM ANLATMAK İSTEDİĞİMİZ TAMDA BUDUR;YOLLARIMIZ YAMALI BOHÇA GİBİ OLMASIN!

“Çok kıymetli Hemşerilerim, Geçtiğimiz hafta Burdur Belediyesinin Ocak ayı meclisinden AK Parti‘nin desteğiyle 10 milyonluk Asfalt kredisi geçmiş ama çekincelerimizi de hem Mecliste hem de basın yoluyla Burdur Kamuoyuna isimleri hedef almadan açıklamıştık.

BİZLER BİZE VERİLEN MUHALEFET GÖREVİNİ YERİNE GETİRİYORUZ…

Burdur il merkezinde yerel seçimlerde yaklaşık 22.000 oy ile Cumhur İttifakına çok kıymetli halkımız muhalefet görevi vermiştir. Hem bütün Burdur’umuz adına hem de bize oy vermiş seçmenlerimiz adına belediyeye öneri ve düşüncelerimizi, aynı zamanda da belediye meclisinde muhalefet görevimiz olan denetleme/sorgulama görevimizi de hakkıyla yapmaya çalışıyoruz. Yerelde verilen sözleri takip etmezsek ve önerilerimizi konuşmazsak bizler üzerimize düşenleri yapmamış oluruz; ki yıllardır muhalefette bulunan bir partinin mensubu olarak sizlerin bunu iyi bilmesi gerek. Bu nedenle bizler görevlerimizi sıkı bir şekilde takip edeceğiz ve şehrimizin sorunlarını konuşacağız. Ama bunu hazmedemeyenler başta şahsıma ve partimize ağır hakaretler ve saygısızlıklar yapıyor, aynı zamanda da içimize fitne tohumları ekmeye çalışıyorlar.

GERÇEĞİ ‘SALDIRIYORLAR’ ALGISI İLE SAPTIRAMAZSINIZ

Maalesef bizim iyi niyetli çekincelerimizi sıraladığımız açıklamamız sonrasında sanki CHPli Burdur Belediye Başkanına saldırıyormuşuz algısı yapanlara karşılık, bu gün ne kadar haklı olduğumuzu yapılan asfalt çalışmasından sonra su patlaklarının ve benzeri yamaların sadece bir örneğinin resmini paylaşarak göstermek istiyoruz.

YOLLARIMIZ YAMALI BOHÇAYA DÖNÜYOR

Ekstra Su kaynaklarının şehrimize 8 yıldır gelmesini organize edemeyip, çeşmelerimizin de suyu planlı kesilirken, yıl boyunca şehrimize sağlanan yaklaşık 10 milyon m3 içme suyunun da yarısını alt yapının eski olması sebebiyle heba edildiği, tüm bunlara bağlı olarak sürekli yaşanan patlaklar nedeniyle yollarımız yamalı bohçaya dönmektedir. Kısacası, Bizler Burdur Belediyemizden; çeşmelerimizden su akmasını istiyoruz, %50 Kaçağın önlenmesi için AK Parti döneminde başlayan alt yapı çalışmalarına kaldığı yerden devam edilmesini istiyoruz, Kanserojenli Asbestli boruların değiştirilmesini istiyoruz, Günü kurtarma adına pansuman tedavisi değil çalışma istiyoruz, Bizler Burdur adına, yeni yapılacak asfalt çalışmalarından sonra sokak ve caddelerimizin yamalı bohçaya dönmesini istemiyoruz. Bizimde tam anlatmak istediğimiz paylaştığımız bu fotoğraftır…

BİZ GENELDE DE, YERELDE DE KONUŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ…

İl il gezmek yerine Lütfen Şehrimizin belediyecilik ve yerel sorunlarını konuşalım ve çözmeye çalışalım. Şayet yerelde konuşacak sözleriniz bittiyse elbette ki çıkış yolu olarak genel politikayı kullanacaksınız, ancak biz genelde hizmetlerimiz, yerelde de öneri ve çekincelerimizi konuşmaya devam edeceğiz.”