AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi, “AK Parti Belediye Meclis grubumuz başta olmak üzere AK Parti Hükümetimiz Burdur için yapılacak her projede desteğe hazırdır. Belediye Meclisinde dün yapılan görüşmede 10 milyon ₺’lik Asfalt kredisine destek olduk. Ancak çekincelerimizi de sıraladık. Peki o çekincelerimiz nelerdi? sular çeşmelerden akmıyor, altyapıda %50 kaçak var, halen kansorejenli asbestli borulardan su içiyoruz. Öncelikle; CHP’li Burdur Belediyesi çekincelerimizi dikkate almak zorunda ve üzerine düşeni yapmalıdır.” dedi.

AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi, yazılı bir basın açıklaması yaptı.

İl Başkanı Mengi açıklamasında şunları söyledi;

“Değerli Burdur Kamuoyu, Biz üzerimize düşeni yapıyoruz ama CHP’li Burdur Belediyesi’de üzerine düşeni bir zahmet yapmalı. Geçtiğimiz günlerde Burdur Belediyesinin Türkiye Belediyeler birliğinden Yüksek Katlı binalar için merdivenli itfaiye aracını almak istediğini fakat siyasi sebepleri ima ederek alamadığını kamuoyuna CHP’li Burdur Belediye Başkanı açıklamıştır. Sonrasın da AK Parti Burdur Milletvekilimiz Bayram Özçelik’in girişimleri sonucu Burdur Belediyesi envanterine kazandırılmasını dün belediye meclisinde CHP’li Burdur Belediye Başkanı açıklamıştır. Tabi başvurusunun öncesinde siyasi nedenlerle engellendiğini ima etmiş fakat Milletvekillerimize Burdur için isteklerinin haber verildiğinde nasıl yapılabildiğini bu vesileyle göstermiş olduk ve Burdur’umuz; şehrimiz için AK Parti Hükümetimizin destek olduğunu tekrardan görmüş oldu.

“10 MİLYON ASFALT KREDİSİNE DE DESTEK OLDUK AMA!..”

AK Parti Belediye Meclis grubumuz başta olmak üzere AK Parti Hükümetimiz Burdur için yapılacak her projede desteğe hazırdır.
Belediye Meclisinde dün yapılan görüşmede 10 milyon ₺’lik Asfalt kredisine destek olduk. Ancak çekincelerimizi de sıraladık.
Peki O çekincelerimiz nelerdi? sular çeşmelerden akmıyor, altyapıda %50 kaçak var, halen kansorejenli asbestli borulardan su içiyoruz. Öncelikle; CHP’li Burdur Belediyesi çekincelerimizi dikkate almak zorunda ve üzerine düşeni yapmalıdır.
Yeni Yılda da (2022’de) Hala birçok evde sular az akmakta ya da çok kesintiye uğramaktadır, Bu sebeple Burdur’umuzun içme suyu alt yapısını bir an önce değiştirmeli ve içilebilir temiz suyu sağlıklı borulardan şehrimize %50 kaçağı önleyerek vatandaşımızın evlerine vermelidir ve aynı zamanda kanserojenli ASBEST’li borulardan kurtarmalıdır.

“BURDURLU’NUN 10 MİLYON PARASI HEBA EDİLEMEZ!”

Çekincelerimizde de sıraladığımız ve öneri olarak sunduğumuz sorunlar çözülmeden, temel belediyecilik hizmeti olan temiz içme suyunu vermeden yollara Asfalt dökmek vatandaşımızın parasını heba etmektir. Kısa vadeli, geçici çözümlerle su sorunu çözülmez, yapılmayan altyapının üzerine 10 MİLYON TL’lik asfalt yapmanın vicdanlarda izahı yoktur.

“DESTEĞE HAZIRIZ”

AK Parti Hükümeti olarak vekillerimiz Bayram Özçelik ve Yasin Uğur ile Burdur Belediyesinin içme suyu Terfi hatlarının ve Büyük SU Depolarının yapılmasında, aynı zamanda Temiz İçme suyu arıtma tesisinin ile Atık su arıtma tesisinin yapılmasında destek olduk ve kısa zamanda bu tesislerimiz tamamlanarak Burdur’umuza ve Belediyemize kazandırılacaktır. Bizler destek iken, Bir an önce CHP’li Burdur Belediyesi de üzerine düşeni yapmalı ve şehir içi içme suyu tedarikini ve alt yapı sorununu çözmelidir. Burdur Kamuoyuna Saygıyla bildiririz.”