AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi, AK Parti’nin 21. kuruluş yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımlayarak, 14 Ağustos 2001 tarihinin, Türk siyasi ve demokrasi tarihinde unutulmayacak özel günlerden biri olduğunu söyledi.

AK Parti’nin Türkiye’de bugüne dek yaptığı eser ve hizmetlerle tarihe altın harflerle adını kazıdığına dikkati çeken Başkan Mengi, “14 Ağustos 2001’de Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde ‘kimsesizlerin kimsesi’ olmak için yola çıkan AK Parti kuruluşundan bu yana hizmet ve eser siyasetinin Türkiye’deki adı, dünyada ise Türkiye’nin stratejik söz sahibi ülkelerinden biri konumuna gelmesine imkan sağlayan siyasal hareketin adıdır” ifadelerini kullandı.

AK Parti’nin Türkiye’nin vizyonunu bambaşka bir seviyeye çıkararak hizmet destanları yazdığını belirten Başkan Mengi, şunları kaydetti: “Bir olduk, 21 olduk sloganıyla aziz milletimize hizmet etmeye devam ediyoruz. AK Parti şehrimizde ve ülkemizde altyapıdan ulaşıma, eğitimden kültür ve sanata, tarımdan spora birçok alanda sayısız eser kazandırmıştır. Bu yüce milletin gönlünde her zaman özel bir yeri olan Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan ile tüm yol arkadaşlarına şahsım ve ülkem adına minnet ve şükranlarımı sunuyor, 21. kuruluş yıl dönümünün ülkemiz ve milletimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Nice yıllara hep birlikte ulaşmayı yüce Mevla’dan niyaz ediyorum.”