GündemManşetAK Parti il başkanı Faki, demokrasi nöbetlerini gazetemize değerlendirdi: “Hep birlikte milli iradeye, vatanımıza, bayrağımıza sahip çıktık”

3 sene ago

AK Parti Burdur İl Başkanı Süleyman Faki, 15 Temmuz darbe girişiminden bu yana geçen süreçte, şehrimizde en çok yorulan isimlerin başında geliyor. 15 Temmuz sonrası kentte öne çıkan isimlerden biri olan Süleyman Faki ile görüşen Gazetemiz Muhabiri Ali Kapan, Faki’den demokrasi nöbetleri değerlendirmesini aldı.

15 Temmuz gecesinde hain kalkışmanın, FETÖ silahlı kanlı darbe girişiminin ortaya çıkmasından itibaren adeta bir destanın yazıldığı darbe karşıtı tutumun net bir şekilde ortaya konduğu ‘demokrasi nöbetleri’nin Burdur’daki en önemli aktörlerinden biri AK Parti İl Başkanı Faki oldu.

Ülke genelinde olduğu şehrimizde Cumhuriyet Meydanında 10 Ağustos gecesine kadar 27 gün devam eden demokrasi nöbetlerini organize eden isimlerden biri olan Faki, demokrasi nöbetlerinin amacına ulaşması için yoğun bir enerji, çaba sarfetti.

AK Parti il başkanı Süleyman Faki’nin uzlaşmacı kişiliği, diyalog kanallarını açık tutan yapısı, Burdur’daki demokrasi nöbetlerinde önemli bir rol oynadı. Faki, darbe sonrası ilimizde oluşan birlik-beraberlik ortamının devamı, diğer siyasi partilerle ilişkiler ve sivil toplum kuruluşlarının da bu sürece dahil olması, bundan sonra da Burdur’un öne çıkan sorunlarının çözümünde, ‘ortak paydanın Burdur’ olduğu güçlü bir zemin oluşturmak için girişimlerde bulundu.

15 Temmuz sonrası kentte öne çıkan isimlerden biri olan Süleyman Faki ile görüşen Gazetemiz Muhabiri Ali Kapan, Faki’den demokrasi nöbetleri değerlendirmesini aldı.

15 Temmuz’da bizler dersimizi aldık, dünya’ya da dersini verdik

‘15 Temmuz 2016 darbe girişiminin Türkiye’nin dönüm noktası olduğunu‘ açıklayan Ak Parti İl Başkanı Dr. Süleyman Faki; “17/25 Aralık çerçevesinde başlayan paralel yapının Türkiye üzerindeki zararları göz önünde olup 15 Temmuz’da doruk noktasına çıkmış, Türkiye’yi bölme ve dış güçlerinde desteğiyle ülkemizde iç savaş çıkartma noktasına gelmiş, o akşam darbe girişimi başlatılmıştır. Allaha şükürler olsun ki Başbakanımızın ve Cumhurbaşkanımızın girişimleri sağduyu vatandaşlarımızın duyarlılığı ile bu darbe girişimi bastırılmıştır. Duyarlı milletimiz meydanlarda darbenin karşısında dimdik durmuştur. Şehrimizde Cumhuriyet Meydanında bu darbe girişimine karşı Burdur’da bizlerin öncülüğünde demokrasi nöbetlerimizi en iyi şekilde gerçekleştirdik” diye konuştu.

15 Temmuz gecesi meydanlarda siyaset üstü topluluk vardı

Darbe akşamı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı tarihi çağrıyla darbeyi bastırmak için halkı meydanlara çağırmasıyla, Burdur Cumhuriyet Meydanında tüm Burdur halkının bu olaya sahip çıktığını ifade eden Faki; “demokrasimize sahip çıkmak için partili partisiz tüm halkımız darbeye karşı milli irademiz ve dik duruşumuzla bu hain saldırıyı durdurmuştur. Bizlerin öncülüğünde bu demokrasi nöbetlerimiz sabahlara kadar devam etmiştir. Bizleri yalnız bırakmayan kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum kuruluşları yöneticilerine, bizlere destek verip sabahlara kadar nöbet tutan halkımıza maddi manevi katkı sağlayan kuruluşlara sonsuz şükranlarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan‘ın çağrısıyla 10 Ağustos’ta demokrasi nöbetlerinin son bulduğunu hatırlatan Faki, “bürokrasiden, sivil toplum kuruluşlarına ve siyasi partilerimizin tüm üyeleri, başkanlarımız demokrasi nöbetlerine verdikleri destekler le bir kez daha Devlet- Millet birlikteliği sağlanmış oldu. O gece bizler dersimizi aldık, dünya’ya da dersini verdik. 40 yıldır devletimizin içinde sinsice gizlenmiş ve 15 Temmuz’ da açığa çıkan FETÖ’nün niyeti apaçık ortaya çıktı. Vatana ihanetten dolayı bizler onları lanetliyoruz. Bu terör örgütünü zaten bundan sonra içimizde barındırmak gibi niyetimiz hiçbir zaman yoktur. Bu terör örgütü hakkında gerekli yasal işlemlerin çok iyi bir şekilde yürütüldüğünün herkes tarafından bilinmesini istiyorum. Bu darbe girişimlerine karşı, değişik kutuplarda olan siyasi ve sivil toplum kuruluşları temsilcileriyle birlikte, birlik ve beraberlik örneği sergilenmiştir. Hep beraber, milli iradeye, vatana, bayrağa sahip çıkılmıştır” dedi.

Ali KAPAN

Kodlama : SadeMedia Interactive