GündemManşetAK PARTİ İL BAŞKANI BÜTÜNER: “Çift yön’de fiziki şartlar yeterli değil, uzun soluklu olmaz”

5 sene ago

Gazetemize, Burdur Belediyesi’nin Gazi Caddesi’ndeki çift yön uygulamasını değerlendiren AK Parti İl Başkan Ömer Bütüner, mizahi bir dille Başkan Ercengiz’den kendisine bisiklet almasını istedi. Yolun, fiziki şartlarının yetersiz olduğu görüşünü dile getiren Bütüner, “Ben bu işin olamayacağını mizahi bir dille anlatmaya gayret ettim. Kendim de fazla kilolardan muzdarip bir insan olarak özellikle o tiviti attım ki karşılıklı mizahi bir vaziyette yorum yapalım istedim. Belediye Başkanım bana bisiklet hediye ederse, bisikletle gider gelirim” dedi.

FİZİKİ ŞARTLAR YETERLİ DEĞİL

Muhabirimiz Hacer Zeren’e konuşan AK Parti İl Başkanı Ömer Bütüner, Belediye’nin çift yön uygulamasından biran önce vazgeçmesi gerektiğini belirtti. Uygulamanın uzun soluklu olmayacağını öne süren Bütüner, “Sabah, bizzat arabamla o yolu test ettim. Halk Otobüsleri durakta durduğu zaman bütün trafik duruyor. Otobüs hareket geçtiğinde trafik’te harekete geçiyor. Böyle bir ortamda uzun soluklu bir çalışmanın olmayacağı aşikardır. Bunu başından beri ifade ediyorduk.” diye konuştu.

Medeniyeti öne çıkartmış şehirlerde, tek yön uygulamasının yapıldığına dikkat çeken İl Başkanı Bütüner, “Böyle bir yolun gidiş, gelişe çevrilmesi çok da mantıklı değil. Belki dışarıdan gelen Gazi Caddesi’ni takip ederek şehir merkezine ulaşsın gerekçesi kabul edilebilir bir gerekçe olabilir, ama fiziki şartların bunu kaldırmayacağı aşikardı. Yol dar. İki aracı yan yana koyarsan geçebileceği, hareket halinde geçemeyeceği bir yol var.” diyerek, yolun çift yönü kaldırmayacak kadar dar olduğu görüşünü savundu.

AMBULANS GELİRSE NE OLACAK?

Yayaların karşıdan karşıya geçişlerinin de sorunlu olacağına işaret eden Ömer Bütüner, “mesela Salı Pazarı, Salı günleri bu trafiğin daha keşmekeş olacağını düşünüyorum. Yine bir tivit atmıştım ‘bisikletle gidilebilir, Ambulans gelirse, Ambulansın içindekilere Allah kolaylık versin’ diye. Böyle de bir durum var. Can taşıyan araçların geldiği bir ortamda, zamana karşı yarışın olduğu bir ortamda bu sıkıntı verecektir diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Çift yön uygulamasından vazgeçilmesi gerektiğini söyleyen Bütüner, “Tekrar tek yöne dönerler. Hatalardan vazgeçip, ‘özür dilerim biz yanlış yaptık’ demek de bir erdemdir.” dedi.

Hacer ZEREN

Kodlama : SadeMedia Interactive