ManşetSağlıkSiyasetAK PARTİ HEYETİNDEN, YATIRIM TURU (Burdur Kışla’ya Huzurevi ve Yaşlı Bakım Rehabilitasyon Merkezi)

4 ay ago

Burdur merkezde yapımına başlanan 100 kişilik Huzurevi ve Yaşlı Bakım Rehabilitasyon Merkezi, inşaatında Burdur Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Bayram Özçelik, AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi ve Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Okan incelemede bulundu. 

“HÜKÜMETİMİZİN BURDUR’DA YATIRIMLARI DEVAM EDECEK”

Yatay mimari anlayışı ile inşa edilecek olan Huzurevi ve Yaşlı Bakım Rehabilitasyon Merkezi inşaatı ile ilgili bilgi veren Milletvekili Bayram Özçelik; “Burdur Merkez Kışla Mahallesi’mizde yapımı başlanan Huzurevi ve Yaşlı Bakım Rehabilitasyon Merkezi inşaatında incelemede bulunduk. Yapılan ihale sonrasında işi alan firma tarafından çalışmalara başlanıldı. Bu alanda yapılacak olan İnşaat kapsamında İdari bina ve 2’şer katlı 11 adet yaşam evi ile toplamda 10 bin 300 metrekarelik inşaat alanı oluşturuldu. İdari binada 26 adet ikişer kişilik banyo- tuvaletli 38’er metrekarelik yaşam odaları bulunmakta ve yaşam odalarının bulunduğu katlarda dinlenme ve yemek salonları birbirleriyle ilişkili olarak yer almaktadır. Huzurevi sakinlerinin daha iyi ve sağlıklı yaşam potansiyelleri için hobi odaları, atölyeler, spor salonu, konferans salonu, mescit, kuaför market gibi sosyal mekânlar ve sakinlerin günlük ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için genel mutfak, çamaşırhane, revir (doktor ve hemşire odası), egzersiz odası (Fizyoterapist odası) bulunmaktadır.  Yine kendi ihtiyaçlarını karşılayabilecek olan sakinler için toplam 22 bağımsız bölümlü, 2’şer yatak odalı konut tipolojili yaşam evleri planlanmıştır. Huzurevi sakinlerinin dış mekân aktiviteleri için proje arazisinde hobi bahçeleri, teraslar, kamelya alanları oluşturulacaktır. AK Parti Hükümetlerimizin Burdur İlimizde yatırımları hızla devam edecek. Huzurevi yapımı için arazi bağışında bulunan Hayırsever Nural Tural’a ayrıca  teşekkür ederiz.” açıklamasında bulundu. 

İHALE SÜRECİ TAMAMLANDI, FİRMA ÇALIŞMALARINA BAŞLADI

İhale süreci tamamlanarak, inşaat çalışmalarının başladığını belirten AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi “ AK Parti olarak Burdur İlimizde birçok yatırımı gerçekleştirdik ve gerçekleştirmeye de devam ediyoruz. Burdur Merkezde Huzurevi ve Yaşlı Bakım Rehabilitasyon Merkezi yapımı için birçok süreç tamamlanarak, ihalesi gerçekleştirilmişti. İhale sonrasında işi alan firma tarafından çalışmalar başlatıldı. Burdur’umuza hayırlı olsun. Milletvekillerimizle birlikte yeni yatırım ve projeler için çalışmalarımız devam edecek.” Dedi.

Kodlama : SadeMedia Interactive