AK Parti İl Başkanı Volkan Mengi, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Okan, Burdur İl Genel Meclisi Başkanı Murat Akbıyık ve partililer, Emek Mahallesi’nde hizmete giren 11 No’lu Sağlık Ocağı ve 4 No’lu 112 İstasyonunu ziyaret etti.

Ziyaretin ardından İl Başkanı Volkan Mengi, Abdullah Ünal 11 No’lu Aile Sağlığı Merkezi ve Şehit Akif Altay 4 No’lu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu hakkında basın mensuplarına bilgiler verdi.  Başkan Mengi; “Emek Mahallemizin yaklaşık 50 yıllık ihtiyacını karşılayacak bir merkezimiz. Şu an üç aile hekimiyle hizmet veriyor. İlerleyen yıllarda da bu sayı artacak inşallah. Emek Mahallemizin büyük bir ihtiyacını da karşılayacak.” dedi.

AK Parti İl Başkanı Volkan Mengi, açıklamasında şunları söyledi;

“Emek Mahallemizdeyiz. 11 No’lu Sağlık Ocağımızla, 4 No’lu 112 İstasyonumuzu ziyaret ettik. Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde AK Parti hükümetimiz güzel bir yatırımı bu mahallemize kazandırdı. Bu yatırımın maliyeti yaklaşık 4 milyon civarında ve 1000 metre kapalı alanı var. Şu anda da doktorlarımızla görüştüğümüzde yaklaşık 6 bin vatandaşımıza hizmet ediyor. Aynı zamanda inşallah bu sayı yukarıya çıkacak. Mahallemizin nüfusu yaklaşık 10 bin civarında. 10 bine kadar yükselmesini ilerleyen yıllarda bekliyoruz. Çok güzel bir yatırım oldu. Mahallemiz bunun bir an önce yapılmasını istiyordu. Hayırsever abimiz buraya arsasını bağışlayarak güzel bir yatırımın da yapılmasına vesile oldu. Mahallemiz çok mutlu. Mahalle teşkilatımız sürekli bizlerden bu yapıyı takip etmemizi bekliyordu. Sağ olsun Milletvekillerimiz Bayram Özçelik ve Yasin Uğur’un yakın takipleriyle ve il müdürlüğümüz, il özel idaresinin gayretleriyle bu yatırımımızı şehrimize, mahallemize kazandırdık. Bütün halkımıza hayırlı olsun. Yaklaşık 6 hekimlik bir aile sağlığı merkezi var. 112 İstasyonunda yaklaşık 3 ekiplik bir istasyon. Vardiyalı sistemle 7/24 hizmet veriyor. 1000 metrekare kapalı alanı var. Binamız bodrum ile üç katlı. Mahallemizin yaklaşık 50 yıllık ihtiyacını karşılayacak bir merkezimiz. Şu an üç aile hekimiyle hizmet veriyor. İlerleyen yıllarda da bu sayı artacak inşallah. Emek Mahallemizin büyük bir ihtiyacını da karşılayacak.”

Muhammet Fatih Başcı