AK Parti Burdur 7’inci İl Kongresinde mevcut başkan Volkan Mengi yeniden başkanlığa seçildi.

Burdur Hüsnü Bayer Kapalı Spor Salonu’nda yapılan 7’inci Olağan İl Kongresine AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta, AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik, Yasin Uğur, AK Partili İlçe Belediye Başkanları ve partililer katıldı.

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın telekonferans yöntemiyle katıldığı Kongrede konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta “bütün dünyanın gözü AK Parti’nin ve liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın üzerinde. Bunun da en önemli bir sebei ‘artık hiç bir şey eskisi gibi olmayacak’ diyen bir liderimiz var. Bu dünyada kurulmuş olan bir düzen var. Azınlığın elinde onların zenginliği ve hoşnutluğu içinde yaşayan bir dünya düzeni, öbür tarafta milyonların sıkıntı çektiği, açlık çektiği bir dünya düzeni. Haksızlığa uğradığı bir dünya düzeni var. İşte bu düzene itiraz eden bir lider olduğu için Ak Parti’nin lideri, Türkiye’nin lideri. Bütün herkesin gözü bizim üzerimizde. Bundan rahatsız oluyorlar mı, oluyorlar. Olmaları da bizi memnun etmiyor ama şunu söylüyoruz. Rahatsız olursanız olun, biz bu ülke için doğru olan neyse o’nu yapmaya kararlıyız. Biz bu dünya huzuru ve barışı için doğru olan neyse onu yapmaya kararlıyız. Biz 2001’de kurulduğumuz günden itibaren 18 yıllık iktidarımızda edindiğimiz tek bir doğrumuz ve gerçeğimiz var. Bizim milletten aldığımız güç dışında başka bir gücümüz yok. Başka hiç bir güce itibar etmeyiz” dedi.
Usta “Hz. Ali insanlar iki sınıftır diyor. İyi insanlar ve kötü insanlar. Bu kadar basit, iyi insanlar ve kötü insanlar. Bugün baktığınızda Avrupa bize, kimseye ayrımcılık yapmıyacaksın diyor. Renk, cinsiyet, mezhep, din, dil ırk ayrımı yapmayacaksın diyor. Yıllarca bunu kendileri yapmışlar ve şimdi yapmıyacağız diye bir takım metinler okuyorlar ve bize baskı kurmaya çalışıyorlar. Biz zaten bunları hiç yapmamışız” ifadelerini kullandı.

Usta “Dün Sayın Cumhurbaşkanımız G-20 zirvesine telekonferans yöntemiyle katıldı ve Dünya liderlerinin söylemediği hiç bir konuyu özellikle vurguladı. Şunu söyledi aşıyı kim bulursa bulsun bu insanlığın aşısıdır dedi. İnsanlık için en öenmli meselemizdir dedi. Aşı bu dünyanın geleceği için önemlidir, herkese eşit olarak paylaştırılmalıdır, aşı ticari bir mevzu oalrak kesinlikle görülmemelidir dedi. Bizi farklı kılan bu. Biz insanı, insan olduğu için severiz, yaradılanı yaradandan ötürü severiz ve hiç bir ayrımcılığa ve ötekileştirmeye müsade etmeyiz. Bugüne kadar kucakladığımız bütün insanlarımıza hizmet etmek için, hizmet ehli olarak buradayız. Biz bu milletin efendisi olamk için gelmedik, bundan sonra da bu milletin hizmetkarı olmak için devam etmek istiyoruz. Milletten aldığımız gücümüzle geldik. Biz hiç bir zaman arkamızı, yanımızı, sağımızı, solumuzu, vesayet odakları ile veya terör örgütleri ile doldurmadık. Bundan sonra da doldurmayacağız. Bunu yapmaya çalışanlara da hiç bir zaman müsaade etmeyeceğiz. 20 yıldır çok ciddi bedeller ödendi bu ülkede. Daha öncesinde de ödendi. Başbakanların idam edildiği bir Tükiye’den bbahsediyoruz. Türkiye bugün nereden nereye geldi. Bugün milletin iradesinin dışında başka bir irade tanımıyorum diyen ve bütün vesayet odaklarına keskin bir çizgi çizen bir iktidar, bir siyasi parti olarak , milletimizin gücü ile güçleniyoruz. Bizim karşımızda duran muhalefet partilerinin söylediği en önemli şey, bütün dünya salgınla, ekonomiyle, aşıyla uğraşırken onlar bir anayasa çalışamsı içindeler. Çalışıyorlar ama bunu açıkça itiraf edemiyorlar. Kimisi yaptık diyor, kimisi yapmadık diyor. Bunlar her fırsatta Türkiye’yi eski parlamenter sisteme döndüreceğiz diyorlar. Eğer buna dönmeyi vaat ediyorsanız siz kesinlikle ve kesinlikle bir Anayasa çalışması yapıyorsunuz demektir. Anayasa değişikliği olamdan böyle bir sisteme dönemezsiniz zaten. Bu çalışmaları yaparken kimlerle ortak olduklarını, kimlere neleri vaat ettiklerini açıklayamıyorlar. Çünkü işin içinde sırtını PKK ya, YPG’ye dayadıklarını söyleyen teröristlerle işbirliği içinde olduklarını söyleyen HDP ile birlikte yapıyorlar. Eğer cesaretiniz varsa çıkın deyin ki biz bu ülkenin bölümmesi ve parçalanması için yeni bir Anayasa yapıyoruz deyin. Diyebilirler mi diyemezler. Bu ülkenin bölünmezliği, bütünlüğü önce bizlerin, sonra da bu vatan için şehit olmuş bütün şehitlerimizin kanları ile teminat altındadır. Bizim kimseye verecek bir karış toprağımız yoktur. Kimseye de bu ülkeyi böldürtmeye niyetimiz yoktur” diye konuştu.

AK Parti İl Başkanı Volkan Mengi’de yaptığı konuşmada “hem Burdur merkezde, hem de ilçelerimizde yatırımlara devam ediyoruz. Önemli olan Recep Tayyip Erdoğan’ın yükünü hafifletmek. Biz milletimizi, ülkemizi en iyi seviyeye çıkarabilmek için büyük mücadeleye varız. Hep beraber büyük Türkiye, büyük Burdur için mücadleyi başlatıyoruz” diye konuştu.
AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur’da yeni yönetime başarılar diledi.

Yeniden AK Parti Burdur İl Başkanı seçilen Volkan Mengi’nin yönetim listesi şöyle:

“VOLKAN MENGİ, SEMİHA İZGİ, GAMZE AKKAYA, ELİF AYTAÇ, NERGİZ AYDIN, YASEMİN ARAS, GÜLSÜM ÖNER, FAZİLET UNAT, REYDA KIYICI, DUYGU BURCU GÖNÜLAÇAR, SERPİL EKİNCİ, SÜLEYMAN EMRE SAYIN, MEHMET AYÇİÇEK, YUNUS ERKAN, SADIK SAİT AKTAŞ,HASAN YAĞCI, AHMET ARVASİ GÜNEL, MEHMET ÇAKIR, ALİ OSMAN GÖL, RIZA ADNAN UYSAL, AYDIN GÜLCÜ, MUSTAFA ÖZBOYACI, ARMAĞAN KÜÇÜKŞAHİN, MUHAMMET TIKNAZ, TURGAY KENDİR, KADİR YILDIRIM, LEVENT BAŞAR, MEHMET ÇAVDAR, YALÇIN DANE, BAHRİ ŞİMŞEK, KAZIM CANDAN, HÜSEYİN KUBUZ, HASAN ALTAY, VELİ KAYA, HASAN HÜSEYİN YALÇIN, ÖMER ONGUN, NECATİ AKHAN, KAYA ÇELİK, GÜNER ARSLAN, TURAN YURDUŞEN”