GündemManşetSiyasetAK Parti Burdur’da seçim startını verdi, ‘1 Kasım seçimi bizim için; TELAFİ SINAVI’

5 sene ago

AK Parti Burdur İl Teşkilatı, aday tanıtım toplantısını geçtiğimiz Cumartesi günü gerçekleştirdi. AK Parti’nin Burdur Milletvekili Adayları Bayram Özçelik, Reşat Petek ve Kamil Özcan partililerle kucaklaşarak, birlik beraberlik mesajları verdi. AK Parti ilimizde düzenlediği bu organizasyonla birilkte bir nev’i 1 Kasım genel seçiminin startını vermiş oldu.

AK Parti’nin yoğun ilgi gören toplantısına adayların konuşmaları damgasını vurdu. Burdur’da son 13 yıldır üç kez Milletvekili olan, yenilenen seçimde de AK Parti’nin birinci sıradan aday gösterdiği isim olan Bayram Özçelik’in konuşması önemli mesajlar içeriyordu.

Yine AK Parti’nin güçlü isimlerinden, 7 Haziran 2015 genel seçimlerinde Burdur’da birinci sıradan aday göstererek 25. dönem Burdur Milletvekili olan, 1 Kasım genel seçiminde ise bu kez Özçelik’in ardından ikinci sıraya çektiği ünlü Hukukçu, TV ekranlarının tanınan yüzlerinden Reşat Petek’in sözleri de gündeme damgasını vurdu. Petek’in konuşmasında; “ikinci sıradan aday gösterilmiş olmam, benim nefsime ağır gelmiş olabilir. Doğrudur. Ben siyaseti bildiğimi zannediyorum ama politik bir takım sırf kendime makam elde etmek için çalışmalar yapan bir insan değilim” ifadeleri medyada da geniş yankı buldu.

Burdur’da AK Parti camiasında öne çıkan beklenti, tek başına iktidar hedefine katkı sağlamak için Burdur’dan da en az iki Milletvekilinin Ankara’ya gönderilmesi. 2002, 2007 ve 2011 genel seçimlerinde iki Milletveki çıkarmayı başaran, 7 Haziran 2015’te Milletvekili sayısını bir’e düşüren, bir vekilliği MHP’ye kaptıran AK Parti’de yerel hedef; iki vekil başarısını yeniden yakalamak.

Bu kez Bayram Özçelik ve Reşat Petek sıralamasıyla daha güçlü bir liste oluşturulduğuna inanan AK Partililer iyi bir seçim çalışması, AK Parti’nin genelde de yürüteceği iyi bir kampanya ile bu sonuca ulaşacaklarını öngörüyorlar.

AK Parti il binası’nda gerçekleşen aday tanıtım toplantısında, partililer tarafından yoğun tezahürat ve alkışlarla karşılanan 1. Sıra Adayı Bayram Özçelik, partililere ‘tüm olumsuz ve menfi düşüncelere sünger çekin’ çağrısında bulundu.

BU DAVA, İKİLİ İLİŞKİLERLE ENGELLENEMEYECEK BİR DAVA

Burdur’da 3 Milletvekilliğini de almak için çalışacaklarına dikkat çeken Bayram Özçelik, “Birliğimizi, beraberliğimizi bozmadan, geçmişi elimizin tersiyle iteceğiz. Bu dava, ikili ilişkilerle engellenemeyecek bir dava. Biz bu süreç içerisinde Recep Tayyip Erdoğan’a güç olacağız. Dedelerimiz Adnan Menderes’e, babalarımız Turgut Özal’a sahip çıkamadı ama biz Recep Tayyip Erdoğan’a sahip çıkacağız. Yaşanan sürece baktığımızda, Türkiye’yi yıkmak, parçalamak, bölmek isteyenlerin ‘önce AK Parti’yi devirelim’ düşüncesinde olduklarını gördük.   Hizmetlerimizi yapacağız, bunlar bizim görevimiz. Diğer siyasi partiler hiçbir iş yapmadığı, hiçbir faaliyet yürütmediği halde oy alıyorsa burada bir eksiklik var demektir. Bu insanlara hizmetlerimizi anlatacağız, çözüm sürecini anlatacağız. ‘2,5 yıl bu ülkede şehit gelmesin’ diye çalıştık ama bugün anladık ki ‘ah bi şehit gelse’ diyenler var. Bunları dirayetli bir şekilde atlatacağız.   Partimizi Burdur’da da başarılı çıkaracağız.” ifadelerini kullandı.

1 KASIM’I TELAFİ SINAVI OLARAK GÖRÜYORUZ

Konuşmasında 1 Kasım seçimlerini ‘telafi sınavı’ olarak değerlendiren Milletvekili Adayı Özçelik, “7 Haziran’da ülkemiz stratejik bir seçimle karşı karşıya kalındı. Nihayetinde tekrar bir seçim söz konusu oldu. Bir çocuk sınavı kaybeder veya sınavdan düşük not alır. Onun puanını arttırması için telafi sınavı yapılır. Biz de 1 Kasım seçimlerini telafi sınavı olarak görüyoruz. Önceki süreçte yaşanan hem yerelde, hem genelde eksikliklerimizi gidererek, bu seçimlerde milletimizin teveccühüyle tek başına iktidar olarak yolumuza devam etmek istiyoruz” diye konuştu.

ŞIMARMAYACAĞIZ

‘Hiçbir zaman şımarmayacağız’ diyen Bayram Özçelik, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Ülkemizin içinde bulunduğu durumu hepimiz biliyoruz. Ülkede yaşananlar eğer birilerinin aklını başına getirmiyorsa, vay o insanların haline. Eğer hala yaşanan 3 aylık süreçte Türkiye’nin başına açılan olaylardan bir mesuliyet bilinciyle benim burada eksiğim nerde diye sorulursa, seçimin önemi çok daha fazla ortaya çıkıyor. Anlamayanlara biz AK Parti olarak dokunacağız, kırmadan anlatacağız. Hiçbir zaman şımarmayacağız, halka çok yüksekten bakmayacağız. Dolayısıyla şımarmadan bu ülkenin geleceğiyle ilgili hepimizin yapacağı çok iş var, Allah rızası için bunu yapmalıyız.

TEK BAŞINA İKTİDAR BİLİNCİYLE HAREKET EDECEĞİZ

Ortada büyük bir fotoğraf var. Bizim bu fotoğrafta öncü olmamız lazım. Türkiye’nin bu fotoğrafta lider ülke olması lazım. 13 yıldır bu ülkeye hizmet ettik. Hepimiz taş üstüne taş koyduk. Tarih bunu ileride yazacak. Ümit bekleyen insanlar için hepimiz partimizi tek başına iktidar yapma bilinciyle hareket edeceğiz. 11. seçim çalışmasına gidiyoruz. Dolayısıyla hepimizde bir tecrübe, fikir var. Bu seçimde ortak aklı kullanacağız. Bundan sonra herkes mahallesinde, evinde, komşusunda bire bir görüşerek çalışma yapacak. Düşüncesi fikri olan arkadaşlarımızın hepsinin fikrini ve düşüncesini bekliyoruz. Biz geçen seçimde 3 hedeflemiştik ama 1’e düştü. Bu seçimlerde en az 2 milletvekilini almak için çalışacağız. Burdur’da 3’te 3 yapılan dönemlerde oldu.”

HAKSIZLIĞA, ADALETSİZLİĞE, AYAK OYUNLARINA KARŞIYIZ

AK Parti davası için her koşulda çalışacağının altını çizen 2. Sıra Milletvekili Adayı Reşat Petek de, siyasi partilerin görev ve vasıta olduklarına dikkat çekti. ‘Biz haksızlığa, adaletsizliğe, şiddete, ayak oyunlarına, iftiraya karşıyız’ vurgusu yapan Reşat Petek, “Biz Allah’ın yarattığı şerefli bir mahluk olarak insanız. İkincisi Müslümanız, biz Türkiye Cumhuriyeti’nin eşit haklara sahip vatandaşı olarak, ecdadımızın kanlarıyla sulanarak bize emanet ettiği bu topraklarda, yabancıların sesinin yükselmesini istemiyoruz. Teröristlerle işbirliği yapanların, lafı evirip çevirenlerin, öyle demedik, böyle dedik diyerek dolambaçlı yoldan terör örgütlerine destek verenlerin, hakim olmasını istemiyoruz.

İKİNCİ SIRA ADAYI OLMAK NEFSİME AĞIR GELMİŞ OLABİLİR

Bayram kardeşim burada, bana iltifatlarda bulundu ama açık ve net söylüyorum. İkinci sıradan aday gösterilmiş olmam, benim nefsime ağır gelmiş olabilir. Doğrudur. Ben siyaseti bildiğimi zannediyorum ama politik bir takım sırf kendime makam elde etmek için çalışmalar yapan bir insan değilim. Bu konuda arkadaşlarımız saf diyebilir, o saflığı ben temiz olarak kabul eder, başımın üstünde kabul ederim. Sonuç şöyle çıkar, böyle çıkar diye bir kaygım yok.” diye konuştu.

2.Sıra adayı olarak gösterildiğini hatırlatan Petek, “Göstermeselerdi de fark etmezdi, ben çeker gider, yine sivil toplum kuruluşları arasında bu mücadelede bir tuğla bir taş olmaya gayret gösterirdim. O davanın, sandık başında müşahit olarak da, belediye başkanı olarak da, milletvekili olarak da devam ettirmenin azmi ve kararlılığını her ortamda göstermeliyiz. Bu kardeşiniz de bunu gösterecek emin olunuz. Reşat Petek’i zihninizde hatırladığınızda, Allah rızası için sizlerden istediğim şudur; ‘eğer bu dünyadan göçüp gittiğimizde, Allah rızası için dünya menfaatine, dünyanın makamına, mevkisine, hiç tamah etmeden çalışan bir insandı diye’ arkamızdan anılırsa, benim için bundan büyük bir nimet yoktur.” sözleriyle konuşmasını tamamladı.

İPİ 1 KASIM’DA GÖĞÜSLEYECEĞİZ

AK Parti’nin 3. Sıra Adayı Kamil Özcan ise, 1 Kasım seçimleri için yüksek performansla çalışacaklarını belirterek, “7 Haziran’da göğüsleyemediğimiz ipi 1 Kasım’da göğüsleyeceğimize inanıyorum. Genel Merkezimiz, Genel Başkanımız, bize ‘7 Haziran’da tam kapasiteyle çalışmadınız. 1 Kasım için %100 performansla çalışın’ dedi. İnşallah 1 Kasım’da biz bu başarıyı, hep beraber kazanacağız.” şeklinde konuştu.

AK Parti İl Başkan Ömer Bütüner’de AK Parti’nin güçlü bir aile olduğunu vurgulayarak 1 Kasım seçimlerinin Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en önemli seçimleri olduğunun altını çizerek, birlik beraberlik içerisinde çalışacaklarını dile getirdi. Konuşmaların ardından adaylar el ele basına poz verdi. Daha sonra ise adaylar parti il binasının önünde tebrikleri kabul etti.

Hacer ZEREN

Kodlama : SadeMedia Interactive