ManşetAK Parti Burdur Milletvekilleri Özçelik ile Uğur: “SALDA GÖLÜ’NE SAHİP ÇIKTIK, ÇIKMAYA DA DEVAM EDECEĞİZ”

2 sene ago

Burdur’un en önde gelen doğal varlıklarından biri olan, ‘doğa harikası Salda Gölü’, Burdur gündeminde öne çıkan yerel konulardan biri olmaya devam ediyor.

Burdur’da müthiş bir turizm potansiyelini bünyesinde barındıran, göl’ün yanı sıra pek çok alternatif turizm aktivitesinin yapılabildiği, zengin destinasyona sahip Salda Gölü, 2018 turizm sezonuna da damgasını vurdu.

Son yıllarda tanıtım sorununu aşarak, büyük bir ilgi odağı haline gelen, özellikle ‘Maldivler’ benzetmesiyle sükse yapan, yaz aylarında uzun bayram tatillerinde patlama yapan, bugünlerde alt yapı ve çevre kirliliği tartışmalarıyla da gündemde olan Salda Gölü, siyasetçilerin de gündeminde… AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ile Yasin Uğur yaptıkları ortak açıklamada Salda Gölü hakkında değerlendirmelerde bulundular.

Burdur‘un turizm hamlesi için uğraş veren isimlerden biri olan, 16 yıllık vekilliği süresince Salda Gölü ile ilgili gelişmeleri de yakından takip eden AK Parti 27. dönem Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, Salda bölgesindeki çevre kirliliği ve alt yapı sorunlarını dile getirirken, kullanılan dil’in, üslubun çok önemli olduğunu belirterek, Salda Gölü’ne gelen misafirlerimizin memnuniyetsiz ayrılmaması ve gelecek yıllarla ilgili olarak kötü imaj oluşturmaması için çaba sarfederken, Salda Gölü ve çevresinde yaşanan olumsuzluklardan, eksikliklerden bahsederek üstüne vazife olmayan açıklamalardan kaçınılması gerektiğini söyledi.

Milletvekilleri Özçelik ile Uğur, “Hem ülke turizmine,hem bölge turizmine,hem Burdur turizmine hem de Yeşilova ilçemiz turizmine büyük katkısı olan SALDA GÖLÜMÜZE SAHİP ÇIKIYORUZ ve ÇIKMAYADA DEVAM EDECEĞİZ. Her türlü yapıcı ve geliştirici tavsiyelere de açığız” dediler.

Ak Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, yazılı açıklama yaparak Burdur’da bulunan Salda Gölü’nün çevre düzenlemesi için çalışmaların devam ettiğini ve Bakanlıklar düzeyinde yapılacak çalışmaların takipçisi olduklarını bildirdi.

Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur açıklamasında Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’u İl Başkanı Volkan Mengi, Gölhisar İlçe Başkanı Ayhan Kanural ile birlikte ziyaret ettiklerini, Salda Gölü ile ilgili gerekli bilgilendirmede bulunduklarını belirterek, gerekli bilgilendirmelerin yapıldıklarını hatırlattı.

Burdur Valisi Hasan Şıldak’ın da konu üzerinde gerekli çalışmaları bulunduğunu ifade eden Özçelik ve Uğur, “Son yıllarda sürekli artan ziyaretçiler, Salda Gölü’nün ülke çapında herkesin ziyaret etmek istediği önemli bir turizm merkezimiz haline getirmiştir. Bizler de Burdur Milletvekilleri olarak gerek Bakanımız Mehmet Ersoy’la gerek Burdur Valimizle gerekse ilgili kurumlarla sürekli olarak iletişim içinde olarak Salda Gölü için yapılması gereken tüm çalışmaların hazırlıkları ve çalışmaların tamamlanması konusunda tüm gayretimizi gösteriyoruz. Özellikle Salda Gölü’ne gelen misafirlerimizin memnuniyetsiz ayrılmaması ve gelecek yıllarla ilgili olarak kötü imaj oluşturmaması için çaba sarfederken, Salda Gölü ve çevresinde yaşanan olumsuzluk ve eksikliklerden bahsederek üstüne vazife olmayan açıklamalardan kaçınılması gerektiğini de düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

Açıklamanın devamında Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’un önümüzdeki haftalarda Antalya’ya yapacağı bir program çerçevesinde Salda Gölü’ne de ziyaret edeceğini belirten Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, “Söz konusu çalışmaların yapılması için Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ve Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin de bilgisinin olduğunu ve her iki bakanlığında etüd ve proje çalışmalarının sürdüğünü belirttiler.

Salda Gölü’ne sahip çıkmaya devam ettiklerini belirten Milletvekilleri, “Hem ülke turizmine,hem bölge turizmine,hem Burdur turizmine hem de Yeşilova ilçemiz turizmine büyük katkısı olan SALDA GÖLÜMÜZE SAHİP ÇIKIYORUZ ve ÇIKMAYA DA DEVAM EDECEĞİZ. Her türlü yapıcı ve geliştirici tavsiyelere de açık olduğumuzu belirtiriz” ifadelerini kullandılar.

Kodlama : SadeMedia Interactive