Burdur Sakarya İlkokulu'nda Türkü Gecesi Rüzgarı Burdur Sakarya İlkokulu'nda Türkü Gecesi Rüzgarı

AK Parti Burdur Milletvekili Adem Korkmaz, “Kırsal kalkınmayı önemsiyor, hemşehrilerimizin sesine kulak veriyor, ihtiyaçlarını anlıyor ve çözümler üretiyoruz. Bu doğrultuda, köy ziyaretlerimize devam ediyor ve dile getirilen konuların takibini hızla gerçekleştiriyoruz.” Dedi.

Burdur’da Suludere, İğdeli, Soğanlı, Karacaören, Bereket, Kökez ve Büğdüz köylerini kapsayan KIRSAL ÇÖZÜMLER-6 köy programlarının değerlendirilme ve çözüm toplantısı AK Parti Burdur Milletvekili Adem Korkmaz’ın da katılımıyla İl Özel İdare binasında gerçekleştirildi.

Burdur İl Genel Meclisi Üyeleri Volkan Mengi ve Halil Çiçek, DSİ 182. Şube Müdürü Fatih Deşik, KGM 134. Şube Şefi İsmail Baykal, Burdur Orman İşletme Müdürü Sefa Karataş, Burdur İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Asım Ertilav, CK Akdeniz Elektrik, ilgili yetkililer ve muhtarların katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda önemli görüş alışverişinde bulunuldu.

Milletvekili Adem Korkmaz toplantı ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi;

“Bereket Köyümüzde içme suyu deposunun yatırım programına alınması, Büğdüz Köyümüzde sondaj kuyusunun TEDAŞ ve DSİ aboneliklerinin tamamlanması, İğdelli Köyümüzde yol yapımı için orman izinlerinin alınması, Karacaören ve Kökez Köylerimizde içme suyu isale hatlarının döşenmesi, Soğanlı Köyümüzde tarımsal sulama borularının döşenmesi ve Suludere Köyümüzde üstgeçidin asfaltlanması projeleri çözüme kavuşturulmuş, Taşkapı Köyümüzün de çok amaçlı salon ve ek su deposu talebi değerlendirmeye alınmıştır. Köylerimize hayırlı olmasını diliyor, bundan sonraki süreçte de köylerimizin kalkınması için çalışmalarımıza ve ziyaretlerimize devam edeceğimi siz kıymetli hemşehrilerimin takdirine sunuyorum. Köy programlarımız, bir yandan köylerimizin problemlerini, konunun muhataplarını bir araya getirerek, bürokrasinin hızlı çözüm üretmesini sağlıyor, bir taraftan da kırsal yaşam ve tarımsal üretim politikalarımızı yerinde görmek ve yeni projeler geliştirmemizi sağlıyoruz.”

Adem Korkmaz, 193 köy ziyaretlerinin tamamını 15 Ağustos’a kadar bitireceğini söylerken program hakkında "Yaklaşık 33 program yapılacak, program sonunda 193 Köyü kapsayan bir çalıştay yapılarak program tamamlanacak. Program sonrasında; 1) Köy hizmet takip izleme sistemi kurulacak,  2) Kırsal altyapılar raporu,  3) Kırsal Sosyal Altyapıları güçlendirme raporu, 4) Sonuç olarak, BURDUR KIRSAL KALKINMA RAPORU VE ÇÖZÜMLER RAPORU’nu hazırlayarak Cumhurbaşkanımıza takdim edeceğim." dedi.

Kaynak: MUHAMMET FATİH BAŞCI