ManşetSiyasetAK PARTİ BURDUR MERKEZ İLÇE’DEN HİCİVLİ MUHALEFET!

2 sene ago

BAŞKAN ERCENGİZ’İN ‘6 MART KENT MEYDANI’ projesine mizahi eleştiri:

“6 Mart Kent Meydanı, Kamyon-Tır Garajına dönüştü!”

AK Parti Burdur Merkez İlçe Teşkilatı, Burdur Belediyesi’ne yönelik eleştirilerine devam ediyor. 2014 yerel seçimlerinde Burdur Belediye Başkanlığını CHP’ye kaptıran AK Parti, 4 yıldır iş başındaki Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in yönetimindeki icraatlarda, eleştiri dozunu yerel seçimlere bir yıl kala giderek artırıyor.

AK Parti Burdur Merkez İlçe yönetimi, dün şehrimizde eşine az rastlanır, espri temalı Başkan Ercengiz’i hedef alan bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Eski Otogar sahasında gerçekleşen açıklama, tarihi, zamanlaması kadar içeriği ile de, kurgusuyla da farklı bir basın toplantısı oldu.

Hatırlanacağı gibi; 2014 yerel seçimleri öncesinde CHP’den başkanlığa aday olan Eczacı Ali Orkun Ercengiz’in sahada propaganda çalışmaları kadar açıklayacağı projeleri de Burdur kamuoyunda büyük bir merak konusu idi.. Ercengiz’in kamuoyu ile paylaştığı ilk projesi de; eski Otogar sahasını ve Oto Tamircileri Sitesini içine alan 6 Mart Kent Meydanı projesi idi… Mevcut bölgenin Çatalpınar mevkiinde olması, Atatürk’ün 6 Mart 1930 tarihinde burada karşılanmasından dolayı, bu çalışmaya özel anlam yüklenerek Kent Meydanı, Otel, Sergi ve Konferans salonlarının yer aldığı projeye 6 Mart Kent Meydanı ismi konmuştu…

İşte; AK Partililer dört yıllık bir aradan sonra Başkan Ercengiz’in bu vaadini hatırlatarak, bu alanda hiçbir şey yapılmadığını, mevcut alanın Tır ve Kamyon Garajı’na dönüştüğü eleştirisinde bulundular. Bu eleştirileri hicveden AK Partililer “6 Mart TIR Garajı” benzetmesinde bulunarak, temsili açılış töreni gerçekleştirdiler.

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Murat Akbıyık, “Bizler AK Parti Merkez İlçe Başkanlığı olarak şunu belirtmeliyiz ki, bugün itibariyle Atatürk’ümüzün Burdur’a gelişinin 88’inci Yıldönümünde Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, bu projesini de diğer seçim vaatlerinde belirttiği projeleri gibi yapamamıştır ve sınıfta kalmıştır” dedi.

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Murat Akbıyık, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in 2014 yerel seçim vaatleri arasında yer alan Çatalpınar Projesini işaret ederek, basın açıklamasında bulundu. Çatalpınar Kavşağında düzenlenen basın açıklamasına AK parti Merkez İlçe Başkanı Murat Akbıyık ve Yönetim Kurulu Üyeleri, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Ekinci ve Yönetim Kurulu Üyeleri, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Hasan Yağcı ve Yönetim Kurulu üyeleri ile partililer katıldı.

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in seçim vaatlerini yerine getirmediğini vurgulayan Başkan Akbıyık, “30 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimler öncesi halkımızın karşısına çıkan Belediye Başkanı Sayın Ali Orkun Ercengiz, şu anda bulunduğumuz alan ile ilgili Seçim Beyannamesinde göreve geldikleri anda, yapacaklarını vadettikleri hizmetlerden olan‘ Ercengiz Çalışır Burdur Kazanır’ mantığıyla, Burdur kent kimliğini 6 Mart Kent Meydanı ile misafirlerine gösterecek. Dayatılan değil, paylaşılan proje anlayışıyla, Eski Otogar özel proje alanının bir bölümünde Büyük Burdur Oteli’nin de yer alacağı, sergi ve konferans salonlarıyla meydan halkımızın sosyal buluşma merkezi olacak. Burdur’u simgeleyen yeni bir kent meydanını Burdur’a kazandıracağız” diyerek 4 yıllık sürede ne yazık ki bu yalanlarla halkımızı kandırmıştır. Ancak, bizler AK Parti Merkez İlçe Başkanlığı olarak şunu da belirtmeliyiz ki, bugün itibariyle Atatürk’ümüzün Burdur’a gelişinin 88’inci yıldönümünde Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, bu projesini de diğer seçim vaatlerinde belirttiği diğer projeleri gibi yapamamıştır ve sınıfta kalmıştır. Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz şunu başarmıştır ki, 6 Mart Kent Meydanı projesi çok büyük bir başarı örneği olarak bugün de gördüğümüz şekli ile 6 Mart Tır ve Kamyon Garajı olarak faaliyet vermeye başlamıştır.

Bizler burada Burdur’umuz için önem ifade eden 6 Mart günü hep birlikte tır ve kamyon garajımızın açılışını yapmak üzere toplanmış bulunmaktayız. Yeni tır ve kamyon garajımız Burdur’umuza ve Özellikle Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’e hayırlı olsun. Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ile Burdur’da 4 yıllık süre içerisinde yapılamayan projeleri ve hizmetleri yakinen takip ettiğimizi belirtir, bundan sonra da halkımızın menfaatleri doğrultusunda açıklamalar yapılmaya AK Parti Teşkilatı olarak devam edilecektir. Tüm hemşerilerimizi ve siz saygıdeğer basın mensuplarını saygılarımızla selamlıyoruz” açıklamasında bulundu.

Kodlama : SadeMedia Interactive