ManşetSiyasetAK PARTİ BURDUR MERKEZ İLÇE TEŞKİLATI’NDAN; Susamlık’ta temsili Otel açılışı!

2 sene ago

2019 yerel seçimlerine bir yıl kala şehrimizde siyaset ısınıyor, giderek hareketleniyor… AK Parti Burdur şehir merkezinde 4 yıl önce kaybettiği Burdur Belediyesi’ni geri kazanabilmek için, CHP’li Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’e yönelik, artırdığı muhalefet dozunu, temalı basın toplantıları ile sürdürüyor. AK Parti Burdur Merkez İlçe Teşkilatı, 6 Mart’ta gerçekleştirdiği ‘6 Mart Kent Meydanı’ projesinin yapılmadığı, eski Otogar’ın Kamyon-Tır Garajı’na dönüştüğü eleştirisinden sonra 21 Mart 2018 Çarşamba günü  Susamlık’ı yeniden gündeme taşıdı.

AK Parti’den Susamlık’ta temsili açılış

Üç yıldır kapalı, atılı halde bulunan Susamlık Tepesi tesisleri ile ilgili eleştirilerini zaman zaman kamuoyu ile paylaşan AK Partililer, Susamlık tepkilerini bu kez Susamlık Tepesi’nde temsili açılışla sürdürdü.

Şehir merkezine hakim bir tepe olan Su Deposu olarak da bilinen Susamlık Tepesi’ndeki tesislerin Otel yapılacağı gerekçesiyle kapatıldığını hatırlatan AK Parti Burdur Merkez İlçe Başkanı Murat Akbıyık, üç yıllık sürede bahsedilen Otel yatırımı ile herhangi bir somut adım atılmadığını vurgulayarak, yapılmayan Otelin temsili açılışını yaparak, hicivli muhalefet tarzını sürdürdü.

İKİNCİ TEMSİLİ AÇILIŞ: “BURDUR SUSAMLIK ALİ CENGİZ OTELİ”

Akbıyık, “Şu anda temsili olarak siz saygıdeğer basın mensuplarımız ile birlikte, BURDUR SUSAMLIK ALİ CENGİZ OTELİ’nin açılışını yapıyor ve kurdelesini kesiyoruz. ALİ BAŞKAN’a hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

Belediye yönetiminin Susamlık bölgesinde Otel yatırımını gerekçe göstererek ve buradaki tesisleri zarar ettiği gerekçesiyle kapattığını belirten AK Parti Merkez İlçe Başkanı Murat Akbıyık basın açıklamasında şunları söyledi:

“31 Aralık 2016 tarihinde halkımız adına Belediye Başkanına serzenişte bulunduğumuz Susamlık Tesislerimizin haline; AH SUSAMLIK AH ! NEYDİN NE OLDUN? demeye devam ediyoruz.

“2018’e de Susamlıksız girdik.

Burdur’umuzda 2003 yılından bu yana; halkımıza restoran, piknik alanı olarak hizmet veren ayrıca şehir merkezinin muhteşem manzarasını da gözler önüne seren Burdur’umuzun göz bebeği konumunda olan, SUSAMLIK TESİSLERİ maalesef ki; Cumhuriyet Halk Partili Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun ERCENGİZ’in kendi deyimleriyle ‘SOSYAL BELEDİYECİLİK ANLAYIŞI’ çerçevesinde 3 yıldır kapalı ve harap bir halde bulunmaktadır. Bu nedenle Ali Orkun ERCENGİZ tarafından BELEDİYEMİZ maddi zarara uğratılmıştır.

Belediye Başkanı Ali Orkun ERCENGİZ tarafından kamuoyuna bildirilen, SUSAMLIK TESİSLERİMİZİN olduğu ve Burdur halkımızın kullandığı oksijen deposu olan çam ağaçlarımızdan bazılarının da kesilerek, Burdur Belediyesi tarafından başka bir firmaya tahsis edilen alana OTEL yapılacağı ve konu ile ilgili ÇED Raporu talebinde bulunulduğu bilgisi geçmiş yıllarda Belediye Başkanı tarafından kamuoyu ile paylaşılmıştır.

Belediye Başkanına bu konular ile ilgili birkaç soru soralım bakalım:

1- 09.12.2014 tarihinde Yerel Bir Gazetede fotoğraflı olarak çıkan Antalya ilinde faaliyette bulunan bir OTEL Firması ile görüştüğünüz doğru mu SAYIN BAŞKAN,

2- Hâlâ bu rapor alınamadı da mı Oteli yapacak olan firma bu bölgeye OTEL yapma fikrinden vazgeçti SAYIN BAŞKAN ?

3- 07.09.2017 tarihinde Yerel Bir Gazetede çıkan habere göre “ Burdur Belediyesinin 06.09.2017 tarihli Belediye Meclis toplantısında gündemin 7.maddesinde görüşülen karara istinaden tarafınıza o bölgeye OTEL YAPILMASI konusunda yetki aldığınız halde neden yetkisiz kaldınız SAYIN BAŞKAN?

4- Hemşerilerimizin ortak kullanım alanı olan bu bölgeye Otel Yapımını BAHANE göstererek Halkımızı 3 yıldır SUSAMLIK’tan NEDEN mahrum bıraktınız SAYIN BAŞKAN?

‘’ERCENGİZ ÇALIŞIR, BURDUR KAZANIR’ diye her fırsatta açıklamalarda bulunan Belediye Başkanına sesleniyoruz;

SINIFTA KALDIN ALİ BAŞKAN, Bizler AK Parti Merkez İlçe Başkanlığı olarak, saygıdeğer hemşerilerimizin menfaati doğrultusunda BELEDİYE BAŞKANI’nın yapamadığı ve beceremediği Projeler ile ilgili açıklamaları yapmaya devam edeceğiz.

Ve diyoruz ki ; ‘HİÇ BİR ŞEY ESKİSİ GİBİ OLMAYACAK’ Sayın BAŞKAN.

Şu anda temsili olarak siz saygıdeğer Basın Mensuplarımız ile birlikte, BURDUR SUSAMLIK ALİ CENGİZ OTELİ’nin açılışını yapıyor ve kurdelesini kesiyoruz. ALİ BAŞKAN’a hayırlı olsun.”

Kodlama : SadeMedia Interactive