ManşetSiyasetAK Parti Burdur Merkez İlçe Başkanı Murat Akbıyık’tan; CHP’li yöneticilere resepsiyon eleştirisi!

3 sene ago

Burdur’da uzun süren bayram tatili sonrası, yerel gündemin sıcak konusu olmaya aday bir açıklama, 4 Eylül 2017 Pazartesi günü AK Parti Burdur Merkez İlçe Teşkilatı’ndan geldi. AK Parti Merkez İlçe Başkanı Murat Akbıyık, geçtiğimiz hafta 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla, Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Savaşı’nın 95’incı yıldönümü münasebetiyle Burdur Valiliği’nce düzenlenen Resepsiyona CHP’li yöneticilerin katılmayışını eleştirdi.

Resepsiyona Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker ile CHP İl Başkanı Barış Ayten’in katılmadığını, kurumsal anlamda hiçbir CHP’linin böylesine özel bir günde temsilcisinin bulunmayışını yadırgadıklarını, bir anlam veremediklerini belirten Akbıyık, “her fırsatta Atatürkçülük’ten dem vuranların, milli bayramların öneminden bahsedenlerin Resepsiyon coşkusuna iştirak etmeyişlerini kamuoyunun takdirine bırakıyoruz! Eğer; bu Resepsiyona AK Parti camiasından katılan olmasa fırtına koparmaya hazır olanların, sessizliğe bürünmesini de manidar karşılıyoruz…” ifadelerine yer verdi.

Murat Akbıyık’ın ve AK Parti Merkez İlçe Başkanlığının sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamada, milli bayramların birlik olmak için, kenetlenmek için büyük bir fırsat olduğu hatırlatılarak, “sorunlar olabilir, farklı düşünceler olabilir… Lakin; bayram günleri bütün bunları bir tarafa bırakıp kenetlenmek gerek… Bir olmak, diri olmak gerek…” denildi.

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Murat Akbıyık’ın paylaşımı şöyle:

“Bir bayramı daha, peş peşe anlamlı günleri geride bırakıyoruz. Önce Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Zaferi’nin 95’inci yıl dönümünü kutladık, ardından da Kurban Bayramını idrak ettik. Birlik olmanın tek vücut olmanın hazzını yaşadığımız bu anlamlı günlerde Burdur’da yaşanan bir eksikliği hatırlatmak istedim. Burdur Valiliği’nce 30 Ağustos Çarşamba gecesi organize edilen Resepsiyona CHP’li yöneticilerin katılmayışı dikkatlerden kaçmadı. O gün bayram programına katılanlar, alternatif bayram etkinliği düzenleyenler, her nedense (!) Resepsiyona katılmadılar!..

Belediye Başkanımız Sayın Ali Orkun Ercengiz, Milletvekilimiz Sayın Mehmet Göker, İl Başkanı Barış Ayten ve diğer CHP’yi temsil eden isimlerin Resepsiyona katılmayışlarına bir anlam veremedik! Her fırsatta Atatürkçülük’ten dem vuranların, milli bayramların öneminden bahsedenlerin Resepsiyon coşkusuna iştirak etmeyişlerini kamuoyunun takdirine bırakıyoruz! Eğer; bu Resepsiyona AK Parti camiasından katılan olmasa fırtına koparmaya hazır olanların, sessizliğe bürünmesini de manidar karşılıyoruz… Evet; sorunlar olabilir, farklı düşünceler olabilir… Lakin; bayram günleri bütün bunları bir tarafa bırakıp kenetlenmek gerek… Bir olmak, diri olmak gerek…”

Kodlama : SadeMedia Interactive