AK Parti Burdur Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Okan, geçtiğimiz hafta sonu yaptığı yazılı açıklamada; Burdur Belediyesi’nin aldığı Meclis kararıyla, Yukarı Pazar, Uzun Çarşı’da ‘içkili alan bölgelerini’ genişletmesine tepki gösterdi.

Okan, Yukarı Pazar’da Eski Demirciler Caddesi’nin içkili alana dahil edilmesinin yanlış olduğunu, bu bölgenin dokusuna da zarar vereceğini belirttiği açıklaması şöyle:

CHP BELEDİYESİNDEN ULUCAMİ ve ÇEVRESİNE, YENİ İÇKİLİ ALAN ile BÜYÜK SAYGISIZLIK

2014 yılında CHPli Burdur Belediyesi tarafından Ulu Cami ve çevresinde 2 bölgeyi içkili yer bölgesi ilan etmiş ve tartışmalara sebep olmuşken şimdi üçüncü bir alanı (Eski Demirciler Caddesi) Burdur Belediye Meclisinde ek gündem maddesiyle apar topar kamuoyundan gizlenerek CHPli Meclis üyelerinin oy çokluğuyla CHP BELEDİYE YÖNETİMİ onaylatarak geçirdi.

YUKARI PAZAR MAHALLE SAKİNLERİNİN YÜZLERCE ŞİKÂYETİ VARKEN

Yukarı Pazar’da oturan mahalle sakinleri 2014’de onaylanan içkili yer bölgelerinden günümüze kadar bir çok kez şikayetler CHPli Burdur Belediyesine iletmişken yine aynı bölgede içkili yer ilan etmek vatandaşlarımıza eziyettir.

MANEVİ ve TARİHİ DOKUYA ZARAR VERMEK

Yukarı Pazar’da bulunan Ulu Cami ve çevresi şehrimizin benzersiz tarihi dokusu ve manevi havasını hemşehrilerimiz yaşamaya çalışırken, CHPli Burdur Belediyesi tarafından 2014’den bu yana içkili alanlar ilan edip bar ve kulüplere ruhsat vermesi sonucu üzüntüyle söy- lemek isteriz ki gece yarıları alkolü fazla tüketenlerin kavgalarıyla ve daha bir çok olumsuz olaylarla gündeme gelmesine sebep olmaktadırlar.

EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ; GÜVENLİĞİ SAĞLAYAMAYIZ

Burdur Emniyet Müdürlüğü 2014’den bu yana yaşanan olayları ve şikayetleri göz önünde bulundurarak bu bölgede halkın güvenliğini ve huzurunu sağlanamayacağını CHPli Burdur Be- lediyesine belirtmesine rağmen maalesef CHP’li Belediye Yönetimi üçüncü içkili alan bölgesini Ulu Cami ve çevresinde ilan etti.

CHP’li BURDUR BELEDİYESİNİ KINIYORUZ

AK Parti Teşkilatları olarak Burdur’umuzun önemli tarihi ve manevi yeri olan Ulu Cami ve çevresine yapılan içkili yer bölgelerinin tamamını şiddetle kınıyor ve CHPli Burdur Belediye Yönetiminden halkın şikayetlerine kulak vererek bu konudaki Meclis kararlarının hepsinin iptal edilmesini istiyoruz. Takdir çok kıymetli Burdur kamuoyunundur.”