AK Parti Burdur Merkez İlçe 7. kongresi yapıldı.

“İnandığın yolda yürü” sloganıyla AK Parti Burdur 7. Olağan Merkez İlçe Kongresi 5 Eylül 2020 Cumartesi günü yapıldı. Kongreye tek aday olarak katılan mevcut Başkan Hüseyin Okan, AK Parti Burdur Merkez İlçe Başkanlığına seçildi.

Uzay Çatı altında koronavirüs pandemisi nedeniyle maske ve sosyal mesafe kurallarına uyularak yapılan kongreye AK Parti MKYK Üyesi Tuğba Işık Ercan, Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı Burdur İl Koordinatörü Ahmet Yıldız, AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, AK Parti Burdur Milletvekili Yasin Uğur, AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi,AK Parti Burdur Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Okan, AK Parti Burdur Kadın Kolları Başkanı Zeliha Bağcı, Burdur İl Genel Meclisi Başkanı Murat Akbıyık, AK Parti İlçe Belediye Başkanları, AK Parti İl Belediye Meclis üyeleri, AK Parti İl Genel Meclisi üyeleri, AK Parti İlçe Başkanları, AK Parti Burdur Gençlik Kolları Başkanı Hasan Yağcı, MHP Burdur Merkez İlçe Başkanı Salih Özparlak, AK Parti üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Kongre Divan seçimine geçildi.

Kongrede Divan Başkanı Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı Burdur İl Koordinatörü Ahmet Yıldız, Divan Başkan Yardımcısı İl Teşkilat Başkanı Turan Yurduşen, Divan Katip Üyesi Mehmet Çavdar, Divan Katip Üyesi Emine Yalçın oldu.

Kongre gündemin okunmasının ardından açılış konuşması ile başladı. Açılış konuşmasını Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Okan yaptı.

Hüseyin Okan konuşmasında; “AK Parti bundan tam 19 yıl önce kurucu Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın artık hiç bir şey

eskisi gibi olmayacak sözüyle kuruldu. O tarihten bu yana hiç bir şey eskisi gibi olmadı ve olmayacak. Bizim şahsi davamız yoktur. Bizim için mesele Türkiye’dir, Burdur meselesidir, milletimizin geleceğidir. Türkiye’de siyasetin ve umutların tükendiği bir zamanda 14 Ağustos 2001 yılında milletin umutları yeniden yeşerdi, adeta güneş yeniden doğdu. İşte o gün halkın partisi AK Parti kuruldu ve halkın adamı Recep Tayyip Erdoğan insanlara umut ve güven vermeye başladı. Halkımız kavga değil barış ve huzur, kriz değil yatırım ve istihdam istediği için böyle bir zamanda AK Parti’yi iş başına getirdi. AK Parti sorun cozen, hizmet üreten, icaraat yapan, bütün Türkiye’yi aynı samimiyetle kucaklayan siyaset tarzıyla bu başarıyı yakalamıştır. AK Parti kendi varlık meselesini, varlık nedenini bu ülkeye kayıtsız şartsız hizmet aşkıyla tanımlayarak yola koyulmuş, bu istikamette yüzünün akıyla ülkemize büyük mesafeler aldırmıştır. Fakat siyaset tabiatı gereği zor, mesuliyetli ve meşakkatli bir iştir. Siyaset elini taşın altına koyma sorumluluğu üstlenmektir. Siyaset sorunlara çözüm üretme, millet bir bütün olarak kucaklama sanatıdır. AK Parti olarak elimizi taşın altına koymuş, hizmetkar olmuş ve olmayada devam etmekteyiz. Türkiye AK Parti iktidarı ile Cumhuriyetimizin çağdaşlaşma hedeflerine her zamankinden daha fazla yaklaşmış ciddi bir değişim ve dönüşüm yaşamıştır. AK Parti Merkez İlçe teşkilatı olarak göreve geldiğimiz günden beri mahalle, köy temsilcilerimiz ve sandık müşahitlerimizi tamamlayarak zaman zaman arkadaşlarımızı toplayarak eğitimler verip sürekli istişare içinde çalışmalar yapmaktayız. Partimizin kuruluşunda elini taşın altına koymuş, Merkez İlçe Yönetim Kurulu üyeliği yapmış olan Merkez İlçe Delegemiz Ersan Karael’I kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Sevgili kardeşimiz Ersan Karael’e Allah’tan rahmet dilerim. Partimizin kuruluşundan bugüne kadar görev alıp vefat eden bütün kardeşlerimize Allah’tan rahmet dileriz. Bu asil görevi tekrar şahsıma layık gören İl Başkanımızdan, Milletvekillerimize ve teşkilatımızın tüm mensuplarına ayrı ayrı teşekkür etmek istiyorum. Teşkilat olarak bugünden itibaren yeni görev alacak kadromuzla birlikte gönül kırgınlığı olanların gönüllerini alacak, yeni gönülleri kazanmaya ve liderimiz, Cumhurbaşkanımız ve Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine emin adımlarla ilerlemeye devam edeceğiz. Burdur için inandığımız yolda yürümeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Okan’ın konuşmasının ardından AK Parti MKYK Üyesi Tuğba Işık Ercan, AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, AK Parti Burdur Milletvekili Yasin Uğur, AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi ve Burdur İl Genel Meclisi Başkanı Murat Akbıyık dilek ve temennilerini dile getirerek kongrenin hayırlı olmasını dilediler.

Faaliyet raporunun okunmasının ardından yönetim ibra edildi ve seçime geçildi.

Seçimin ardından kongreye tek aday olarak gelen mevcut AK Parti Burdur Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Okan yeniden Merkez İlçe Başkanı seçildi.

AK Parti Burdur Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Okan’ın yönetiminde şu isimler yer alıyor; İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri: Süleyman İnci,

Ali Ekinci, Mehmet Niyazi Özata, Burhanettin Bulut, Hatice Toklu, İbrahim Erdönmez, Hüseyin Kural, Hüseyin Geçer, Emine Yalçın, Özay Şevik, Aysun Çetiner, Necati Varol, Nafiye Marcalı, Mehmet Can, Hakan Demir, Metin Doğan, Kamil Uslu, Hasan Ali Ay, Mehmet Dilek, Süleyman Candan, Ferhat Yıldırım, Orhan Coşkun, Ayhan Ece, Adem Coşkun, Tanju Bülbül, Musa Furkan Çağlar, Ayşe Oktay, Zeynep Ak, Ahmet Erkan.