ManşetSiyasetAK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi: “BURDUR’A 15 YILDA 8,57 MİLYAR TL’lik YATIRIM”

2 sene ago

AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi yaptığı açıklamada; AK Parti iktidarlarının son 15 yılda ilimizde gerçekleştirdiği yatırımları değerlendirdi.

3 Kasım 2002 genel seçimlerinden sonra iktidara gelen AK Parti’nin 15 yılı aşan iktidarı döneminde Türkiye’de yeni bir çığır açtığını, büyük bir kalkınma hamlesinin başladığını, ülkemizin pek çok alanda çağ atladığını, mesafeler aldığını belirten Mengi, “bu gelişme ivmesinden Batı Akdeniz bölgesinin şirin kenti Burdur’da hak ettiğini aldı. Burdur’un son 15 yıl içersinde aldığı kamu yatırımı, rakamlarda bu gelişmeyi doğruluyor. AK Parti Hükümetlerimiz tarafından ilimize son 15 yılda 8,57 milyar TL (8,57 katrilyon lira) yatırım hayata geçirildi” bilgisini kamuoyu ile paylaştı.

Burdur’un uzun yıllar kamu yatırımlarından yetirince pay alamadığından yakındığını harıtlatan Mengi, “bu makus talihe AK Parti iktidarları son verdi. Artık, Burdur hak ettiğini alıyor” dedi.

Mengi’nin aktardığı rakamlara göre Burdur’da en büyük yatırımlar 1,5 milyar TL ile ulaşım ve haberleşme alanında ve 1,36 milyar TL orman ve su yatırımlarında gerçekleşti.

Açıklamasında AK Parti Hükümetlerinin Burdur’da gerçekleştirdiği yatırımların miktarlarını kalem kalem açıklayan İl Başkanı Volkan Mengi şunları söyledi:

“AK Partimiz kurulduğu günden bugüne ilimizin kalkınması için büyük yatırımları hayata geçirdi. Ulaştırmadan, eğitime, tarım ve hayvancılıktan, kültür ve turizme kadar birçok alanda gerçekleştirilen yeniliklerde ilimizde payını ziyadesiyle almıştır. AK Parti Hükümetlerimiz son 15 yılda ilimize 8,57 milyar TL yaptırım yapmıştır.

Ulaştırma ve Haberleşmede 1,5 Milyar TL, Eğitimde 218,92 Milyon TL, Sağlıkta 388,26 Milyon TL, Adalette 345,90 Milyon TL, Orman ve Su İşlerinde 1,36 Milyar TL, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığınca 355 Milyon TL, Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca 110,60 Milyon TL, TOKİ Başkanlığınca 367 Milyon TL, İller Bankası 1,2 Milyar TL, Gıda, Tarım Ve Hayvancılıkta 992,14 Milyon TL, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca 480,38 Milyon TL, Gençlik Hizmetleri ve Spor Bakanlığınca 795 Milyon TL, Kültür ve Turizm Bakanlığınca 54,90 Milyon TL, Vakıflar Genel Müdürlüğünce 1,92 Milyon TL, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca 78,70 milyon TL, İçişleri Bakanlığınca 125,72 milyon TL, Maliye Bakanlığınca 25,84 milyon TL, Çalışma Bakanlığınca 144,50 milyon TL ve kalkınma ajansı çalışmaları ile 30,23 milyon TL yatırımı hayata geçirdik.

Bizler, milletimizin hizmetkarı olarak, dün olduğu gibi bugün de Büyük Türkiye hayalini gerçekleştirmek için canla başla çalışacağız. Burdur ilimize kazandırılan yatırımlarda emeği geçen başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanımız Binali Yıldırım, birbirinden değerli Bakanlarımız, ilimizin kıymetli milletvekilleri ve güçlü AK Parti Burdur teşkilatımıza teşekkürlerimi sunarım.”

Kodlama : SadeMedia Interactive