AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi, Basın İlan Kurumu’nun yüzde 70’in üzerinde zam öngören resmî ilan tarifesinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanarak Resmî Gazete’de yayımlandığını açıkladı.

‘Yerel basınımızla aynı duyguları yaşamaktayız’ diyen AK Parti Burdur İl Başkanı Mengi, “Günlük satış ortalaması 50 binin altındaki gazeteler için uygulanan ve sütun/cm fiyatı 20,40 TL olan ilan bedeli, 35 TL’ye yükseltildi.” dedi.

AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi açıklamasında şunları kaydetti;

“Basın İlan Kurumunun yüzde 70’in üzerinde zam öngören resmî ilan tarifesi Cumhurbaşkanımızca bugün onaylanarak Resmî Gazete’de yayımlandı.Burdur Gazeteciler cemiyeti ziyaretlerinde, yerel yazılı basın ziyaretlerimizde resmi kurum ilanlarında fiyat güncellemesinin uzun bir süreden bu tarafa olmadığı sorununu bizlere iletilmesi sonrası taleplerimizi Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanımız Prof. Dr. Fahrettin Altun’a, AK Parti Genel Başkan Yardımcımız, Tanıtım ve Medya Başkanımız Av. Hamza Dağ başkanımıza, Burdur Milletvekillerimiz Bayram Özçelik ve Yasin Uğur’a iletmemiz ve konuyu yakından takip etmemiz sonrası bu kararın alınmasıyla yazılı yerel basınımızla aynı duyguları yaşamaktayız. Buna göre, günlük satış ortalaması 50 binin altındaki gazeteler için uygulanan ve sütun/cm fiyatı 20,40 TL olan ilan bedeli, 35 TL’ye yükseltildi. Günlük satış ortalaması 50 binin üzerindeki gazeteler için uygulanan 49,35 TL‘lik ilan sütun/cm fiyatı da 63 TL’ye çıkarıldı. Tüm Burdur yerel gazetelerimize hayırlı olsun.”