Burdur’da 5 Mayıs 2022 Perşembe günü şehir merkezinde Cumhuriyet Meydanı’ndaki ağaç kesimleri polemiği karşılıklı açıklamalarla devam ediyor.

AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi, ilk açıklamasından sonra ikinci kez şu yazılı açıklamayı yaptı;

“CHP’li Belediye Başkanı, CHP Milletvekili Mehmet Göker’i ve il başkanı İzzet Akbulut’u da kandırdı. Bugün meydan da katledilen ağaçlar için yaptığımız basın açıklamasından sonra CHP’li Milletvekili Mehmet Göker Belediye Başkanından aldığı yalan bilgi ve belgeler ile kamuoyuna “kesilen 2 ağacın hastalıklı ve bulaşıcı olduğuna yönelik Orman işletmesinin kararı Bulunmasa elbette tepkimizi ortaya koyarız” demişti. CHP’li il başkanı Sayın Akbulut da bugünkü ağaç katliamıyla ilgisi olmayan belgeyi paylaşmıştır ve Burdur belediye Başkanı onu da yanıltmıştır.

Fakat paylaşılan belgeler 1 yıl ve 3 yıl önceki belgelerdir bugünkü ağaç kesimler ile ilgisi yoktur. Bugün kesilen ağaçlar için 27 Nisan 2022 günü sadece kaldırım düzenlemesi için Orman şefliğinden 9 ağaç kesim izni Burdur Belediyesi tarafından istenmiştir. Gerçek belgeleri Burdur kamuoyuyla paylaşmak istiyoruz. CHP yalanları hiç bitmiyor! Bugün için 2 ağaç değil 9 ağaç kesim izni istenmiş, Ağaçlar hastalık için değil, Basit Kaldırım Düzenlemesi için kesilmiştir! Sayın CHP Milletvekili Mehmet Göker’i açıkladığı gibi katliamın sahibi CHP’li Belediye’ye ve yalanlarına tepki vermeye davet ediyorum. Eski CHP İl Başkanı Barış Ayten ve önceki dönem CHP Belediye Meclis Üyesi Burhan Cahit Karakurt gibi!”