GündemManşetAK Parti Burdur İl Başkanı Mengi: “Demokrasi için basın lazım”

3 ay ago

AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi, Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Okan beraberindeki heyet ile birlikte 23 Temmuz 2020 Perşembe günü gazetemizi ziyaret etti.

24 Temmuz Basın Bayramı dolayısıyla basın turu gerçekleştiren Mengi, Burdur Gazeteciler Cemiyeti Başkanı (BGC) ve Burdur Yeni Gün Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Kürşat Tuncel ile görüştü.

Yerel basının, Anadolu medyasının sorunlarının ele alındığı ziyarette BGC Başkanı Tuncel, Anadolu’da yerel gazetelerin yaşadıkları zorulukları dile getirdi. İçinde bulunduğumuz süreçte Anadolu’da yazılı basının başta resmi ilan gelirleri olmak üzere özel ilanlar ve reklam pastasının giderek daraldığını anlatan Tuncel, yerel medya’ya destek verilmesi gerektiğini vurguladı.

AK Parti İl Başkanı Mengi’de yaptığı açıklamada; Basının kamuoyunu bilgilendirme işlevine dikkat çekerek, yerel basının çok sesli yapısının bir fırsat olduğunu demokrasi için basının olmazsa olmaz bir koşul olduğunu söyledi.

Medyanında günümüzde ciddi bir değişimin eşiğinde olduğunu belirten Mengi” Sosyal medya artık günlük hayatımızın içinde.” dedi.

Kodlama : SadeMedia Interactive