AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi, “Burdur Belediyesi ‘Engelsiz Kafe’ şu an âtıl, sahipsiz durumda ve engellilere maalesef ne engeli olduğunu bilemediğimiz şekilde kapalı. CHP’li Burdur Belediye Başkanına ve CHP Belediyesi’ne sesleniyoruz; kafemize sahip çıkın. Burası Burdur halkının kafesidir. Verilen vaatlere sahip çıkın, verdiğiniz vaatleri tutun ve Burdur kamuoyunu da bilgilendirin.” dedi.

AK Parti Burdur İl Başkanlığı tarafından Burdur Belediyesi Engelsiz Parkı’nda AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi, AK Parti Burdur Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Okan, Burdur İl Genel Meclisi Başkanı Murat Akbıyık, AK Parti Burdur İl Gençlik Kolları Başkanı Yunus Erkan ve AK Parti Burdur teşkilatının katılımıyla basın açıklaması yapıldı.

“Kafemiz şu an âtıl ve sahipsiz durumda”

AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi; “Bugün Burdur Belediyesi’nin Engelsiz Kafe’sinde ve parkındayız. 2019 yılı seçimlerinden önce 5 Şubat 2019’da Burdur Belediye Başkanı bu bölgeyi ‘Yaşlılar Kafesi’ olarak ilan etmiş ve projesini kamuoyuna açıklamıştı ama aradan 10 ay geçtikten sonra projesine sahip çıkmayıp, popülerliği tutmayınca 2019 Aralık ayında da bu sefer bu projeyi ‘Engelsiz Kafe’ ve parkına dönüştürdü. Fakat o günden bugüne bu kafe hala faaliyete geçemedi ve kafemiz şu an âtıl durumda, sahipsiz durumda ve engellilere maalesef şu an ne engeli olduğunu bilemediğimiz şekilde kapalı.” dedi.

“CHP Burdur Belediye Başkanına ve CHP Belediyesi’ne sesleniyoruz; kafemize sahip çıkın”

Mengi, “Biz buradan CHP’li Burdur Belediye Başkanına ve CHP Belediyesi’ne sesleniyoruz; kafemize sahip çıkın. Burası Burdur halkının kafesidir. Verilen vaatlere sahip çıkın, verdiğiniz vaatleri tutun ve Burdur kamuoyunu da bilgilendirin. Burayı da Burdur’umuza kazandırın. Görüldüğü üzere aynı bölgede bizim Kültür Merkezimiz var. Kültür Merkezimiz Burdur Belediyesi’ne ait bir AK Parti projesiydi. Ama belediye başkanı ‘bir çivi bile çakmam’ dedi ilk geldiği gün 2014’te ve o günden bugüne CHP meclis üyeleriyle beraber Burdur Belediyesi’nde, mecliste, özel idaremize devrini gerçekleştirdik ve alır almaz projemizi tamamladık ve hatta şu anda orada Türk Mutfağı Haftası programı var ve Burdur halkımız çok güzel Kültür Merkezimizden faydalanıyor.” diye konuştu.

“AK Parti Burdur’umuzda taş üstüne taş koyan herkese destektir”

‘AK Parti olarak biz engellilerimize sürekli sahip çıkıyoruz.’ diyen AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi şunları söyledi; “Bu hafta sizler de gördünüz. Kamuoyuna tanıttık, Engelsiz Yaşam Merkezimiz 3 yıldır Askeriye Köyünde faaliyette ve yaklaşık 18 engelli kardeşimiz, güzel çocuklarımıza devletin imkanlarıyla bakıyoruz ve bütün engellilerimize devlet yardım ediyor, hükümetimiz sayesinde Cumhurbaşkanımız sayesinde. Ben yine konunun üzerinde durmak istiyorum, engelli vatandaşlarımız kardeşlerimiz, burada bu kafeden engelsiz kafeden faydalanmak istiyor ama yine görüldüğü üzere CHP Belediyesi verdiği vaatlerin hiçbirinin arkasında durmuyor ve bu kafe de âtıl durumda kaldı. İnşallah bu basın açıklamamızla CHP Belediyesi harekete geçer, bu kafeyi faaliyete geçirir ve Burdur’umuza bizlerin hassasiyetiyle, AK Parti teşkilatının hassasiyetiyle tekrar faaliyete geçirir. Biz yine desteğe hazırız. Bizde problem yok. AK Parti Burdur’umuzda taş üstüne taş koyan herkese destektir. Yardımcısıdır ve elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Burdur kamuoyunun bilgisine.”