Burdur İl Özel İdaresi tarafından Burdur’un tüm köylerinde çalışmalar devam ediyor. AK Parti Burdur Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Bayram Özçelik, AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi, İl Genel Meclisi Başkanı Murat Akbıyık, AK Parti Yeşilova İlçe Başkanı Ercan Çetinkaya, Yeşilova İl Genel Meclisi Üyesi Muzaffer Akın ve AK Parti Teşkilatı Yeşilova Kayabidi – Doğanbaba arasındaki grup yolu çalışmalarını yerinde inceledi.

Yapılan çalışmalarla ilgili bilgi veren İl Genel Meclisi Başkanı Murat Akbıyık “ Burdur İl Özel İdaresi Ekiplerimiz, belirlenen program çerçevesinde özverili ve yoğun çalışmalarına devam ediyor. Şuanda Yeşilova  ilçemizde Kayadibi – Doğanbaba grup yolunda asfalt çalışmalarımız hızlı bir şekilde sürüyor. İnşallah her yıl olduğu gibi bu yıl da belirlenen hedefleri aşacağız. Ben çalışmalarımızda bizlere destek veren Milletvekillerimize, valimize, il başkanımıza meclis üyelerimize teşekkür ediyorum. Personellerimize de çalışmalarında kolaylıklar diliyorum” diye konuştu.

“BURDUR GENELİ KÖY GRUP YOLLARINDA 337.30 KM YOL SICAK ASFALTLA BULUŞTU”

Yapılan çalışmaları inceleyerek, Otobanlara yapılan asfaltların aynısının bugün köy yollarına yapıldığını belirten Milletvekili Bayram Özçelik  ” Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın 2005 yılında KÖYDES Projesi adı altında başlatmış olduğu ve 2005 yılından günümüze kadar uygulanan projeler ile bölgemizde köy yollarının, içme sularının, kanalizasyonun ve köy içi güzelleştirme çalışmaları yapıldı ve yapılmaya da devam ediyor. Yine Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın vermiş olduğu talimatlarla köy yollarımızda sıcak asfaltlama çalışmaları hızla devam etmektedir.  Burdur İl Özel İdaremiz tarafından Yeşilova İlçemiz Kayabidi- Doğanbaba grup yolu sıcak asfaltlama çalışmalarını inceledik. 2016 Yılından bu tarafa Burdur İl Özel İdaremiz tarafından grup yolu olarak 337.30  km sıcak asfaltlama çalışması yapıldı. 2020 yatırım programında bulunan BSK : 26,75 km sıcak asfalt, STK : 30,40 km 2.nci kat asfalt, SSB : 35,50 km beton yol olmak üzere toplamda 92,65 km yolun yapımı için ekipler hızla çalışmalarını sürdürmektedir. Bu hizmetlerin ülkemize, milletimize ve köylülerimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Özverili ve yoğun çalışmalarından dolayı; Burdur Valimize, Burdur İl Özel İdare Genel Sekreterimize ve personellerine, İl Genel Meclis Başkanımız ve meclis üyelerimize ayrı ayrı teşekkür ederek, çalışmalarında kolaylıklar diliyorum” dedi.

“BURDUR’UMUZ İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM EDİYORUZ”

Burdur için AK Parti olarak yatırım çalışmalarına hızla devam ettiklerini belirten AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi “ İlimiz genelinde AK Parti Hükümetlerimizin bir yatırımı bulunmaktadır. Burdur İl Özel İdaremizde İl Genel Meclisi üyelerimizin uyumlu çalışmaları ile oluşturulan yatırım programı kapsamında köylerimize hizmetlerimiz devam etmektedir. Milletvekillerimizle birlikte İl Özel İdaremize ek ödeneklerin aktarılması için görüşmelerimize devam ediyoruz. Tüm köylerimizde alt yapı başta olmak üzere üst yapı çalışmalarımızda hızla devam etmektedir. 2020 yılı yatırım programının uygulanmasında özverili çalışma gerçekleştiren herkese teşekkür ederim.” açıklamasında bulundu.