AK Parti Burdur İl 6. Gençlik Kolları Olağan Kongresi Necip Fazıl Kısa Kürek Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Kongrede Yunus Erkan Gençlik Kolları Başkanı olarak seçildi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Merkez Yürütme Kurulu üyesi Abdurrahim Sönmez,  AK Parti MKYK  üyesi Oğuzhan Cevat Emre, AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik, Yasin Uğur, AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi, AK Parti Burdur Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Okan,  İl Genel Meclisi Başkanı Murat Akbıyık, AK Parti Burdur İl Kadın Kolları Başkanı Zeliha Bağcı,  İlçe belediye başkanları, ilçe parti başkaları, yönetim kurulu üyeleri, belediye ve il genel meclisi üyeleri, ve partililerin katıldığı kongrede Yunus Erkan Gençlik Kolları Başkanı olarak seçildi.

AK Partı Gençlik Kolları Başkanı Yunus Erkan kongrede yaptığı konuşmada;

“Bugün 6.’sını düzenlediğimiz Ak Parti Burdur İl Gençlik Kolları Kongremizi yapıyor olmak biz gençler için büyük bir heyecan ve mutluluktur. 21 Ocak 2021 günü Gençlik Kolları Genel Başkanımız Yalova Milletvekilimiz Sayın Ahmet Büyükgümüş’ten atanma yazımı aldığım andan itibaren gösterilen sevgi bizleri fazlasıyla memnun etmiştir. Atandığım günden il yönetimini kurmak için görüştüğüm gençlerin taleplerini dinleme fırsatım oldu. Bu talepleri ve projeleri hayata geçirmek için not aldım. Bizim bir hayalimiz var. Recep Tayyip Erdoğan’ın gücüne güç eklemek, sesine ses olmak, mazlumlara olan yardımseverliğine yol arkadaşı olmak, reis gibi düşünmek, reis gibi dertlenmek, reisin gençliğini kendimize örnek alıp yaşamak gibi bir hayalimiz var. Bu süreçte bizlere düşen en büyük sorumluluk Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın gençlere vermiş olduğu değerden dolayı çok çalışıp, onun üzerindeki yükü en hafife indirmek olduğunun farkındayız. Cumhurbabaşkanımızın mazlumların ve İslam alemine umut ışığı olduğunu tüm dünya kabul ediyor. Biz Burdur’da Ak Gençlik bayrağını devraldığımız günden itibaren çok çalışmaya hazır olduğumuzu gösterdik ve göstermeye de devam edeceğiz. Bu vesile ile görevi devreden bir dönem benimde yönetiminde bulunduğum Hasan Yağcı Başkanıma ve yönetim kurulunda bulunan tüm kardeşlerimize emeklerinden dolayı teşekkür ediyor. Bu duygu ve düşüncelerle 6. Olağan İl Gençlik Kolları Kongremizin ülkemize, ilimize, partimize hayırlı olmasını diliyor, siz değerli hazirunu en kalbi duygularımla saygıyla, sevgiyle ve muhabbetle selamlıyorum.” Dedi.

AK Parti Burdur Gençlik Kolları Başkanı Yunus Erkan’ın konuşmasının ardından sırasıyla AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi konuşma gerçekleştirdiler.

Milletvekili Bayram Özçelik’te konuşmasında;

“Atalarımız kanla, canla bu vatanı vatan yaptılar ve bizlere bıraktılar. Şimdi biz burda bir soru soruyoruz. Biz ne yapacağız? Dünyanın gelmiş olduğu, içinde bulunduğu ortam içerisinde bizler bu ülkede yaşayan insanlar olarak tarih bilincinde ve şuurlu bir şekilde çalışacağız, çabalayacağız ve yine bu ülkeyi, bu milleti bir yerlere emanet edeceğiz. Rabbimize şükrediyoruz ülkemiz, milltemiz çok zor dönemlerden gelmiş, şimdi ise gençlik kolları başkanlığı, İstanbul İl Başkanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı, parti kurucu genel başkanı, başbakanlık ve cumhurbaşkanlığı yapan bir liderimizle yol yürüyoruz, siyaset yapıyoruz. Ondan çok şey öğrendik. Allah ondan razı olsun. Bundan sonra da işte bu siyasi ailenin içerisinde yine Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın gösterdiği hedefler doğrultusunda bu ülkeyi bir yerlere taşıyacağız ve taşıdığımız o noktadan sonra da emanet bırakacağız. Onun için şu anda böyle bir partide siyasete başlamış olmak ve gençlik çağlarında böyle bir partinin yönetiminde bulunmak çok önemli. Türkiye’de yaklaşık 24 bin kişilik bir gençlik kadrosuyla teşkilat kuruluyor. O 24 bir genç teşkilat mensubunun içerisinde yine en son 1 milyon 200 bine yakın genç üyeyle çok güçlü bir kadronun içerisinde siyaset yapmaya çalışacağız. Siyaseti öğreneceğiz. Siyasetin eğitimin alacağız. Nerede alacağız? Ak Parti’de ve Ak Parti’nin gençlik kollarında daha sonra da diğer kademelerinde görev alarak bu ülkeye hizmet etmeye devam edeceğiz. Onun için o eğitimin içerisinde mutlaka bilgili olmamız gerekiyor. Bilgilerimizi siyasete yansıtmamız gerekiyor ve düşüncelerimizi de bu siyasetin içerisine yerleştirmemiz gerekiyor.

Şu anda siyasi partilerin gençlik kolları üzerinde siyasi mühendislik yapılıyor. Rakiplerimizde Türkiye’nin ve Türk milletinin düşmanları da Türkiye’deki gençlik üzerinden bir siyaset mühendisliği yapıyor. Hiç aklınıza geldi mi? Yorumladınız mı? Şimdiye kadar dünyada birçok toplumsal olay yaşanmıştır. Devletler seviyesinde, toplumsal olayların içerisinde ilk ateşlenen, ilk meydanlara toplandırılan niçin gençler olmuştur? Buradan ne anlıyoruz? Gençlerin dinamikliği, gençlerin gücü geleceği o kadar çok etkiliyor ki bu kadar güçlü olan o gençliği biz Türkiye’de Ak Parti olarak önümüzdeki dönemde Türkiye’nin kaderini ve milletimizin kaderini belirleyecek bir noktada onları devreye sokmak istiyoruz. Onların görev almasını istiyoruz ve onların fedekarca çalışmasını istiyoruz.

Genel başkanımız gençlerin önünü siyasette istediği kadar açtı ve onlara zemin hazırladı. Herkes yoluna devam ediyor. 30 yaşın altında 5 milletvekil arkadışımız var. Şimdi mecliste. 35 yaşın altında 14 tane milletvekili arkadaşımız var şimdi mecliste. Burada kalmayacaksınız. Yarın İl Başkanı olacaksınız. Yarın belediye başkanı adayı olacaksınız. İl genel meclisi başkanı üyesi, belediye meclisi üyesi, milletvekili adayı olacaksınız. O inanç ve şuurla hareket edeceğiz. Ama tabi ki onun eğitimini de Cumhurbaşkanımızın gösterdiği çerçevede yapmış olacağız.

Bu duygu ve düşüncelerimle Yunus Başkanımla yeni yönetimle beraber bir abiniz, bir kardeşiniz, Milletvekili Yasin Uğur’la beraber güzel bir çalışma yapacağız. Hatta öyle arzu ediyorum, öyle planlı bir çalışma yapalım ki genel merkezden arkadaşlar Burdur örneğini alıpta o düzeydeki illerde uygulayabilir miyiz diye öyle bir çalışmanın görüşmelerini, çalışmalarını hep beraber yaparız.” Diye konuştu.

Milletvekili Yasin Uğur ilkeli ve dürüst siyaset anlayışından bahsettiği açıklamasında;

“2002’den bu tarafa Sayın Cumhurbaşkanımızla birlikte partimiz kurulduktan sonra da ilk seçimlerden sonra ilkeli ve dürüst bir şekilde siyaset yapmaya çalışıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın siyasi tarzı şimdiye kadar ülkemizde görülmemiş bir şekilde milletin gönlünde bir yer edindi. Hem kadın kollarına hem gençlik kollarına ne kadar çok önem verdiğini de zaman zaman zaten toplantılarda kendisi ifade ediyor ve şiirleriyle de bunu destekliyor. Seçimlerle ilgili önümüzde 2023 seçimleri var. Allah nasip kısmet eder ise birlikte yol yürümeye devam ederiz ve 2023 seçimlerinde görülmemiş bir çalışmayla gönüllere dokunarak, inşallah zafere ulaşırız. Çok güzel anılarımız var, önceki dönem gençlik kolları başkanlarımızla. Geriye dönüp baktığımızda bunlar çok önemli. Burada Cumhurbaşkanımızın her zaman bahsettiği olaylardan bir tanesi de dava bilinciyle alakalı. Biz millet olarak kökleri çok derinlere inen bir milletiz ve tarihsel olayları değiştiren, çağ açıp, çağ kapatan 20-22 yaşlarında hükümdarlara sahibiz. Böyle bir kökümüz var. Tarihten aldığımız bu kültür ve güç ile bunu geleceği taşıyabilirsek dava bilinciyle de bunu birleştirebilirsek o zaman biz Sayın Cumhurbaşkanımızın koymuş olduğu hedeflere hem 2053 hem 2071 hedeflerine ulaşırız.” Ifadelerini kullandı.

AK Parti İl Başkanı Volkan Mengi’de kongrede yaptığı açıklamada;

“Ben de ham olsun bu partinin gençlik kollarında uzun yıllar görev yaptım. Mücadele ettim ve asla doğrunun, haklının peşini bırakmadım. Hamd olsun ömrümüzün sonuna kadar sizlerle beraber bırakmayacağız. Ülkenin, vatanın, şehrimizin, bayrağımızın, medeniyetimizin, Ak Partimizin ve Recep Tayyip Erdoğan’ın sizlere ihtiyacı var. Çünkü biz Cumhurbaşkanımızın hayatını hep beraber iyi biliyoruz. O da gençlik yıllarında bu mücadeleye sabırla başladı. Sabretmek çok önemli. Siyasette sabır her zaman bizim istikametimizi sağlamlaştırır ve yönümüzü asla değiştirmez. Tabi ki birçok sıkıntıyı hep beraber yaşayacağız. Bu sıkıntıları sabrımızla, istişarelerimizle atlatacağız ve yolumuza devam edeceğiz. Doğrunun peşini bırakmadığımız sürece doğrunun da bize ihtiyacı olduğunu hayatım boyunca kavradım ve gördüm.” dedi.

Tek listeyle gidilen kongrede, Gençlik Kolları İl Başkanlığı görevine seçilen Yunus Erkan’ın yönetim listesinde; Abdülbaki Selim, Ahmet Bilgehan Bilge, Ahmet Resul Okan, Akay Kurter Kurtman, Ali Gündüz,Atiye Nur Candan, Aysu Gök, Ayşe Kaya, Bahri Ot, Barış Tekin, Beytullah Kuyun, Burak Taşlıoğlu, Burak Gümüşay, Burak deveci, Celal Furkan Aydın, Emre Koca, Enes Aksakal, Fevzi Güngör, Furkan Ordu, Halit Cici, Hasan Tayyib Aksoy, Hatice Öner, İsa Örs, Kadir Yaman, Mahmut Semerci, Murat Ceylan, Musa Sazak, Nuri Kanyücel, Onur Özen, Osman Karael, Ömer İpek, Ramazan Aktürk, Sabri Karakaya, Tolga İlhan, Ünal Soysal, Yavuz Selim Özbey, Zuhal Güleç, Zülal Aykut yer aldı.