ManşetSiyasetAK Parti Burdur Belediye Başkanı Adayı Deniz Kurt’tan; ‘yeni yıl çıkışı’ BÜYÜK BEKLENTİYİ KARŞILAYACAĞIZ

1 sene ago

DENİZ KURT’TAN ÇİFTE MESAJ

Yeni yılla birlikte ülke genelinde olduğu gibi Burdur’da da yerel seçim yarışı, heyecanı hız kazanacak. Üç ay sonra 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan mahalli idareler seçimi öncesinde 2019 yılına girilmesi ile birlikte Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) yerel seçimler için ilan ettiği seçim takvimi de resmen işlemeye başladı.

Burdur Belediye Başkanlığı yarışının en iddialı adaylarından biri olan, AK Parti’nin 25 Kasım’da adaylığını duyurduğu Deniz Kurt da yeni yıl ile birlikte seçim çalışmalarını, sahada propaganda faaliyetlerini hızlandırmayı hedefliyor.

Burdur Belediye Başkan Adayı Deniz Kurt yayınladığı ‘yeni yıl mesajıyla’ birlikte Burdur’un geleceğine ilişkin bazı açıklamalarda bulundu. Deniz Kurt yeni yıl mesajı ile birlikte Belediyecilik anlayışıyla ilgili  ipuçları da verdi.

Burdur’da AK Parti’nin Belediye Başkan Adayı ilan edilen Deniz Kurt, hem genç kimliği hem de siyasetin her kesimiyle olan yakın diyaloğu ile AK Parti’nin sonuç almak istediği bir isim…

“Burdurlunun bizden beklentisi büyük”

Adaylığının açıklanmasından sonra vakit kaybetmeden sahaya inerek ziyaretlerine başladığını belirten Kurt, vatandaşın Belediye’den ve özellikle kendisinden beklentisinin büyük olduğunu ifade etti. ‘Merkezi Hükümetin desteği önemli’ şek- lindeki açıklamam bazı siyasi arkadaşlar tarafından eleştirildi diyen Kurt, “Siyaseten eleştiriler olacaktır, ancak yaptığımız ziyaretlerde bana iletilen talepler Burdur’a farkındalık kazandıracak büyük ölçekli projelerin kazandırılması yönünde. Bunun için de elbette ki Merkezi Hükümetin desteğine ihtiyaç var ve bu durumu Burdurlu vatandaşlarımız sorun etmiyor” dedi.

‘Kimlik siyaseti yapmayacağız’

Yönetim anlaşıyına dair şifrelerini de paylaşan Ak Parti Burdur Belediye Başkan Adayı Deniz Kurt “kimlik siyasetinden uzak duracağız” dedi.

‘Deniz Kurt ismini belirleyen etken, her türlü siyasi görüşe olan yaklaşımımız’ diyen Kurt, “Benim insanların düşüncesi veya görüşleri ile işim yok. Kavga siyasetinden uzak durup, sevdası Burdur olan herkesle çalışmaya dikkat edeceğiz. Ötekileştirmeden, ayrıştırmadan ve önemlisi de arkadaş ve akraba siyaseti gütmeden vatandaşlarımıza eşit mesafede duracağız” ifadelerini kullandı.

‘Herkes özgürce fikrini söyleyebilecek’

“Doğduğumuz, büyüdüğümüz ve ekmeğini yediğimiz şehre borcumuz var” diyen Kurt, “bunun için halktan kopmamak ana gayemiz olacak. Herkesin fikrini söyleyebildiği bir yönetim tarzını oluşturmak için elimden gelen mücadeleyi vereceğim. Farklı görüş ve düşüncelere sahip olsak da sevdası Burdur olan herkesle aynı dili konuşacağız” vaadinde bulundu.

‘2019 umutların yeşerdiği bir yıl olacak’

2019 yılının Burdur için bir dönüm noktası olacağını ifade eden AK Parti Burdur Belediye Başkanı Adayı Deniz Kurt, “yeni dönem umutların yeşerdiği, adalet duygularının geliştiği bir dönem olacak. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği çağdaş ve uygar medeniyetler çizgisinde ilerleyen bir Burdur için vatandaşlarımıza daha kaliteli bir yaşamın zemini hazırlayacağız. Bu duygularla tüm vatandaşlarımızın yeni yılını kutluyorum” dedi.

Kodlama : SadeMedia Interactive