ManşetSiyasetAK Parti Burdur Belediye Başkanı Adayı Deniz Kurt, mahalle toplantılarında; VAADLERİNİ AÇIKLIYOR

6 ay ago

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler öncesinde şehrimizde belediye başkanlığı yarışı heyecanı giderek artarken, AK Parti Burdur Belediye Başkanı Adayı Deniz Kurt, son elli günde projelerini, vaadlerini açıklamaya başladı.

Geçtiğimiz günlerde geniş kapsamlı mahalle toplantılarına da başlayan Deniz Kurt, Gazi Caddesi’nde çift yönlü trafik akışı, Cumhuriyet Meydanı’na yeni düzenleme, otopark, Adliye Caddesi’ni Köprübaşı’na bağlama gibi ulaşım projelerinin yanı sıra, yeni Otogar’ın hemen yanıbaşına da AVM kompleksi yapımı, yol ticaretini canlandırma vaadlerinde bulunuyor.

AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, İl Başkanı Volkan Mengi, İlçe Başkanı Hüseyin Okan ile AK Parti Teşkilatı mensuplarının katıldığı seçim propaganda faaliyetlerinde Kurt, iş başına geldikleri takdirde neler yapacaklarını anlatıyor.

Mehmet Akif Ersoy (NATO), Emek mahalle toplantılarından sonra Cumartesi günü Kışla, geçen pazar akşamı da Menderes (Akdere) mahallelerinde kurulan çadırda, geniş seçmen kitleleri ile buluşan AK Parti Burdur Belediye Başkanı Adayı Deniz Kurt, açıklamalarında yeni projelere ve vaadlerine de yer veriyor.

İşte; Deniz Kurt’un açıklamalarında öne çıkan vaadler, sözler şöyle:

TRAFİK VE OTOPARK SORUNUNU ÇÖZECEĞİZ

“Gazi Caddesi’ni tek yöne çevireceğiz. Acil Yolunu tekrar eski haline getireceğiz. Yeni sokak ve caddeler açacağız.”

CUMHURİYET MEYDANINA YENİ DÜZENLEME

“Cumhuriyet Meydanı’nı yeniden düzenleyeceğiz. Cumhuriyet Meydanı altına 3 katlı otopark, fidan pazarına 3 katlı otopark yapacağız. Balık ve Peynir pazarı arkasına da iş merkezi yapacağız.”

ESKİ ADLİYE CADDESİ, CAZİBE MERKEZİ OLACAK

“Adliye Caddesi’ndeki pürüzler giderilecek. Şehri yaymamız lazım. Eski Adliye Caddesi’ni tek yöne haline getireceğiz ve Burdur’a alternatif cadde haline getireceğiz. Şu anda Burdur’un ticareti Meydanla Köprübaşı’ndaki hatta sıkışmış durumda. Bütün ticaret orada dönüyor. Biz buna niye mahal veriyoruz. Yeni işyeri açmak isteyen vatandaşımız yer bul-

makta sorun yaşıyor. Yer buluyor, kiraları çok yüksek. Biz mümkün olduğu kadar şehri yaymamız lazım. Alternatif caddeler açmamız lazım. İş alanlarını ortaya koymamız lazım. Eski Adliye Caddesi’nin devamında Hırdavatçıların olduğu yere gelindiğinde meşhur bir bina çıkıyor. O binalar olmasa, Köprübaşı’ndan Adliye Caddesi’ne dümdüz bir güzergâh olacak. O bina şehrin kaderini değiştiriyor. Bununla ilgili olarak AK Parti döneminde mücadele edildi. Hak sahipleriyle mahkeme sonucunda anlaşma sağlandı. Şu an kamulaştırılmasında hiçbir engel kalmadı…

AMACIMIZ YOL İÇİN, KAMULAŞTIRMAYI HEMEN YAPMAK

CHP yönetimi, mevcut Belediye idaresi buranın değişmemesini istiyor, bu haliyle kalsın isteniyor. AK Parti olarak buna itiraz ediyoruz. Amacımız 31 Mart seçimlerinden sonra buranın kamulaştırılmasını yapmak istiyoruz. Çünkü burası şehrin kaderi.”

AVM SÖZÜ, BURDUR’DA AVM ÖNEMLİ BİR İHTİYAÇ

Şehir merkezine Alış-veriş Merkezinin Burdur’un en önemli ihtiyaçlarından birisi olduğunu ifade eden Kurt, “Özellikle vatandaşımız, kış aylarında çocuklarıyla, ailesiyle vakit geçirebilecek, gidebileceği bir yer Burdur’da kısıtlı. Bundan dolayı genellikle çevre illere gidiliyor.Isparta ve Antalya gibi illere gidiyoruz. Bu gittiğimiz illerde en azından 100 Lira harcıyoruz. Totale vurulduğunda Burdur’dan diğer illere gidildiğinde bırakılan parayı hesap edin.”

YENİ OTOGAR YANINA, AVM YAPILACAK

“Burdur’un parası Burdur’da kalsın” diyen Deniz Kurt, “Niye bizim vatandaşımız başka illere gitmek zorunda kalsın. Biz vatandaşımızın Burdur’da kazanıp Burdur’da harcamasını istiyoruz. Yeni Otogar’ın yanındaki alanı alış-veriş ve yaşam merkezi yapmak istiyoruz.”

AVM YATIRIMCISI BURDUR’DA

Mevcut Belediyenin AVM konusunda ‘çok uğraştığı’ söylemlerinin olduğunu, ‘İstanbullara kadar giderek yatırımcı aradıklarını, ama bulamadıkları’ gibi ifadelerinin olduğunu kaydeden Deniz Kurt, “Biz de diyoruz ki İstanbul’a gitmenize gerek yok. Yatırımcı Burdur’da. Biz bunu belediye, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşımızla beraber bir oluşum oluşturarak, bir konsorsiyum oluşturarak alışveriş merkezini kendimiz yapacağız. Bunun örnekleri var. Nerede var? Afyon’da AFİUM, Isparta’da IYAŞ var. IYAŞ, 1500 ortaklı bir şirket. Biz Burdur’da da bunun gibi bir şirket oluşturarak kendi markamızı, kendi değerimizi yaratabiliriz. İnanın bunlar zor şeyler değil. Bunlar günümüzde örnekleri olan ve yapılması kolay olan şeyler. Ben Burdur’un insanına ve vatandaşına bu anlamda inanıyorum, güveniyorum. Yeter ki imkan tanınsın. Biz de bunu beraberce Belediye olarak gerçekleştireceğiz.”

Alış-veriş Merkezinin niye, Otogar yanına yapmak istediklerini açıklayan Deniz Kurt, “Burdur, Antalya ve Fethiye yolu güzergahında olduğu için yeri geliyor günde 2-3 bin araç geçiyor. Biz bu araçlardan da faydalanamıyoruz. En iyi faydalanan il ise yanı başımızdaki Afyonkarahisar ili.

YOL TİCARETİ VURGUSU

Hepiniz görüyorsunuz sağlı sollu her taraf işletmeler. Şehrin girişine farklı bir hava katıyor. Serinhisar keza gittiğinizde görmüşsünüzdür. Burdur şehir merkezinden üniversiteye kadar ki alanı sağlı sollu ticari alan olarak açacağız. Buralara işletmelerin yapılmasını sağlayacağız. Şehrin farklı bir giriş ve görüntü kazanmasını sağlayacağız. En önemlisi de şehirle üniversitenin bütünleşmesini sağlayacağız. Şehirle üniversitenin birleşmesi 3-5 senede olacak bir şey değil. 10-15 sene sürebilir ama biz bunu yaparak hızlandırmış olacağız. Şu an Burdur ekonomisine baktığımızda Burdur’a en büyük katkı sağlayan değerlerden biri üniversitemiz.”

Kodlama : SadeMedia Interactive