ManşetSiyasetAK Parti Burdur Belediye Başkanı Adayı Deniz Kurt: “İÇME SUYU, EN ÖNEMLİ MESELEMİZ”

1 sene ago

AK Parti Burdur Belediye Başkanı Adayı Deniz Kurt, yaptığı açıklamada, şehir merkezindeki en önecelikli sorunlardan birinin, nitelikli ve kaliteli içme suyu olduğunu belirterek, kaliteli içme suyu ihtiyacının kalıcı bir şekilde karşılanmasını hedeflediklerini açıkladı.

Merkezi Hükümetin, DSİ aracılığıyla Burdur şehir merkezinde içme suyu ye- nileme çalışmalarını başlattığını hatırlatan Kurt, mevcut Burdur Belediyesi yönetiminin ise suyu evlere dağıtacak isale hattını yenilemek yerine seçim yatırımı amacıyla asfaltlama çalışması yaptığı eleştirisinde bulundu.

Deniz Kurt içme suyu ile ilgili açıklamasında; “Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü, Burdur’umuzda 828 milyon liralık bir bütçeyle proje çalışmalarını yapıyor. Sadece 2018 yılında 95 milyon lira harcandı. Bu hizmetler içinde, Burdur’a temiz su getiren isale hattı da 10 bin metreküplük su deposunun yapımı da tamamlandı. Depoya su verilmiş durumdadır. Bu durumda bir belediyeye düşen nedir? Bu suyu musluklardan akıtmak için gerekenleri yapmak, değil mi? Lakin gelin görün ki, mevcut belediye bunun için isale hattını değiştirip sağlıklı hale getirmeye çalışacağı yerde, eskisinin üstüne yeni asfalt döküyor. Bunun seçim yatırımı olduğu belli. Burdurlunun parasına yazıktır günahtır,

Burdurlu bu çağda çeşmesinden kaliteli suyu bile alamayacak durumda, bunlar Burdurumuza yakışmıyor. Burdurlu hemşehrilerimiz merak etmesinler! En temel belediye hizmetlerinden başlayıp Burdur’u başka bir çağa taşıyacağız. İçme suyu konusunda Cumhurbaşkanımızın ilgisi, Milletvekillerimizin takibi ve DSİ’nin çalışmalarıyla Burdur’un içme suyu sorununu çözeceğiz. Temiz ve kaliteli suyu, musluklardan akıtmak inşallah bize nasip olacak. Belediye başkanı olduğumda hemen isale hatlarını yenileyeceğiz. O yüzden bu vesileyle mevcut belediye başkanı ve yönetimine sesleniyorum; göstermelik seçim yatırımları ile Burdur’un kaynaklarını boş yere harcamayın.” ifadelerine yer verdi.

Kodlama : SadeMedia Interactive