19. Yaş gününü heyecanını yaşayan AK Parti tüm dinamikliğiyle 7. Olağan ilçe kongrelerinin startını verdi. Dört ilçe kongresini Ağustos ayı içerisinde tamamlayan AK Parti Burdur teşkilatı geriye kalan 7 ilçesinin kongresini ise Eylül ayında tamamlayarak ana kademe ilçe kongrelerini noktalamış olacak.

Konu ile ilgili açıklama yapan AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi; “AK Parti olarak kutlamış olduğumuz 19. Yaşımızda teşkilatlarımızın dinamikliğine dinamiklik katan, yorulmak nedir bilmeyen teşkilatlarımıza taze kan niteliğinde gençlerimizi ve kadınlarımızı ekleyen kongreler bizlerin düğünleri gibi mutluluk ve sevinç içerisinde teşkilatımızla, Milletvekillerimizle ve Meclis üyelerimizle birlik beraberlik içinde geçirdiğimiz süreçlerdir.

Malumunuz bu sene Covid19 dolayısıyla sıkıntılı bir süreç geçirmekteyiz. “Önce insan” diyen Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bu sözü neticesinde kongrelerimizde salonlara/alanlara girişlerde maske, dezenfektan ve Ateş ölçümü cihazları koyarak tedbirlerimizi en üst düzeyde aldık.” dedi.

Başkan Mengi; “Sırasıyla Çavdır ilçemiz ile başladığımız Kemer ve Yeşilova İlçemizle devam ettiğimiz ve Cuma günü itibariyle Ağlasun ilçemizle son bulan Ağustos kongre takvimimize Eylül ayında kalan 7 ilçemizle devam edeceğiz.

Çavdır ilçemizde büyük emekler veren görevi devreden Emin Çoban başkanım ile Çavdır ilçemizde yeni seçilen Adem Göçer Başkanıma teşekkür ederim.

Kemer ilçemizde yola devam ettiğimiz Mustafa Aktürk ile, Yeşilova ilçe başkanı olarak yola devam ettiğimiz Ercan Çetinkaya ile, Ağlasun ilçemizde mevcut Başkanımız Mustafa Alver ile 7. Olağan Kongreler sonrası yola devam ediyoruz. Yeni seçilen 4 başkanımıza başarılar dilerim.”

7. olağan ilçe kongrelerine katılım sağlayan Genel Merkez İl Koordinatörümüz Ahmet Yıldız’a, Milletvekillerimiz Bayram Özçelik, Yasin Uğur’a, İl Genel Meclisi Başkanımız Murat Akbıyık’a, İlçe ve belde başkanlarımıza, ilçe belediye başkanlarımıza ve belediye meclis üyelerimize, il genel meclis üyelerimize ve delegelerimize katılımlarından dolayı teşekkür ederiz.