Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Osman Yetkin Özkan’ın yönettiği “Ah Şu Gençler” adlı tiyatro Burdur Kültür Merkezinde iki kez sahne aldıktan sonra ilk turnesine çıktı. Gölhisar Mehmet Akif Ersoy Konferans Salonunda seyirciyle buluşan öğrencilerin sahnelediği tiyatro oyunu seyircilerden tam not aldı.

Gölhisar Kaymakamı Kadir Ulusoy’un desteğiyle düzenlenen tiyatro gösterisine Gölhisar Belediye Başkanı İbrahim Sertbaş, İlçe Millî Eğitim Müdürü Bilal Kavçakar, siyasi partilerin ilçe başkanları ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, oyunda rol alan oyuncuların aileleri ve Gölhisarlı tiyatroseverler katıldı.

Gölhisar Belediye Başkanı İbrahim Sertbaş, sergilenen oyunu çok beğendiğini, öğrencileri tebrik ettiğini dile getirdi. Oyunda hem duygulandırdıklarını hem de güldüklerini belirtti. Bundan sonra bu tür etkinliklerin sayısının giderek artmasını dileyerek sözlerine son verdi.

Oyunun yönetmeni Burdur Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Osman Yetkin Özkan da “Öğrencilerime tiyatroyu tanıtmak, sevdirmek ve onlara sahne heyecanını yaşatmak amacıyla altı ay önce çıktık bu yola. Ekibimiz 30 ögrenciden oluşuyor. Öğrencilerimle altı ay boyunca yoğun bir şekilde çalıştık. Öğrencilerim çok büyük alkışı hak ediyor. Çünkü derslerinden arta kalan zamanlarını öğle aralarındaki dinlenme zamanlarını, okul çıkışındaki eğlenme zamanlarını “Tiyatromuza” ayırdılar. Ezber yaptılar, çizdiğimiz karakteri yansıtabilmek için uzun uğraş verdiler. Biz 5. 6. ve 7.sınıf öğrencilerinden oluşan kalabalık bir ekibiz. Tüm öğrencilerim oyun boyunca birbirine her an yardım etti. Sahnede rolü olan rolüne hazırlanırken diğer arkadaşları dekoru hazırladı, rolüne hazırlanan arkadaşına yardım etti. Biz çok güzel bir ekip olduk, bir olduk. Bizlere maddi manevi destek olan herkese teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.