Aksaray Üniversitesi öğretim üyesi alacak Aksaray Üniversitesi öğretim üyesi alacak

Ağrı’nın Eleşkirt ilçesinde 10 Temmuz 2024 Çarşamba günü geniş kapsamlı bir elektrik kesintisi yaşanacak. İşte kesintinin detayları ve etkilenen bölgeler.

Elektrik Kesintisinin Detayları

Ağrı’nın Eleşkirt ilçesinde 10 Temmuz 2024 Çarşamba günü sabah saat 09:00’dan itibaren başlayan ve yaklaşık 7 saat sürecek olan elektrik kesintisi, bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle yapılacak.

Hangi Bölgeler Etkilenecek?

Elektrik kesintisinden etkilenecek mahalle ve köyler şunlardır: Alpaslan, Cumhuriyet, Murat, Leylekpınar, Yavuz, Kazımkarabekir, Hürriyet, Bahçelievler, Abide, Gazi, Fevzi Çakmak Mahallesi, Yelkesen Köyü, Alkuşak Köyü ve Düzyayla Köyü.

Elektrik Kesintisinin Sebebi

Kesintinin nedeni, Ağrı ili merkez DM-1 KÖK DM-5 KÖK çıkış mevkii hücre bakım onarım ve yenileme çalışmaları olarak belirtilmiştir. Bu çalışmalar, elektrik altyapısının güçlendirilmesi ve bakım-onarım işlemlerinin tamamlanması amacıyla yapılmaktadır.

Kesintinin Başlama ve Bitiş Saatleri

Kesinti, 10 Temmuz 2024 Çarşamba günü saat 09:00'da başlayacak ve aynı gün saat 16:00'da sona erecek. Elektrik kesintisi nedeniyle bölgede yaşayan vatandaşların planlı bakım çalışmalarından haberdar olmaları ve önlemlerini almaları önemlidir.

Elektrik Kesintisinden Kimler Etkilenecek?

Özellikle Alpaslan, Cumhuriyet, Murat, Leylekpınar, Yavuz, Kazımkarabekir, Hürriyet, Bahçelievler, Abide, Gazi, Fevzi Çakmak Mahallesi gibi mahalleler ile Yelkesen, Alkuşak ve Düzyayla köylerinde yaşayan vatandaşlar elektrik kesintisinden etkileneceklerdir.

Kaynak: İsmail Atız